تبریز ویکی لینکلر - بزرگترین وبلاگ تبریز و آذربایجان

Təbriz və Azərbaycan üçün Blog İranda - Tabriz , Azerbaijan Region in Iran
نویسنده : تبریز قارتال سه شنبه 2 مرداد 1397, 09:19 ب.ظ
مسکن بی مهر ، پُر مهر میشود


عباس مصطفوی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: شهر جدید سهند را می‌توان شهر فرصت‌ها دانست و بنده نیز از ابتدای سال‌جاری افتخار خدمتگزاری در این شهر را دارم.

وی افزود: بنده قبلاً در شرکت مادر به عنوان معاون و مدیرعامل بودم و می‌توان به صراحت گفت که شهر جدید سهند همیشه در رتبه‌های اول در کشور مطرح بوده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با بیان اینکه مهم‌ترین مطالبه اصلی از شرکت شهر جدید سهند، آزادراه تبریز به سهند است، گفت: شهر جدید سهند اکنون به شهر نیازمند تبدیل شده است، به طوریکه به دلیل موضوعات مدیریتی و حتی خود مسکن مهر، نزدیک به سقوط بود.

وی با اشاره به اینکه با علم بر مشکلات وارد شهر جدید شده‌ام، یادآور شد: در شرکت شهر جدید سهند، برای ۳۵ هزار واحد مسکن مهر پاسخگو هستیم و مشکلات آنها را حل می‌کنیم. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند ادامه داد: تقریباً ۲۰تا ۲۵ درصد مسکن مهر تبریز خالی از سکنه است و آمار اغراق‌آمیزی نیست.

مصطفوی با تاکید به اینکه شهر جدید دارای ظرفیت‌های مختلف است، توضیح داد: قرارگیری این منطقه در محور گردشگری کندوان - اسکو - عنصرود ظرفیت بزرگی برای سهند محسوب شده همچنین از نظر ارتفاع نیز منطقه سهند در ارتفاع ۱۶۰۰ تا ۱۸۵۰ قرار گرفته که ۲۵۰ متر بالاتر از تبریز است.

شهر سهند

شهر جدید سهند


شهر جدید سهند را باید بام آذربایجان نامید

وی اذعان داشت: شهر جدید سهند باید به عنوان بام آذربایجان نامیده شود چراکه دارای بهترین آب و هواست و حتی کیفیت آب این منطقه طبق آزمایش‌های انجام گرفته در سطح بالاتری قرار دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند ابراز کرد: شهر جدید سهند از استحکام بی‌نطیری برخوردار بوده و حتی به صراحت می‌توان گفت که امکان زلزله در سهند صفر است و فاصله مناسب با گسل‌ها را دارد.

وی با اشاره به اینکه شهر جدید سهند اولین شهری است که دارای یک دانشگاه سراسری است که در زمره برترین‌ها قرار دارد، گفت: مفتخریم روزانه میزبان ۱۷۰ هیات علمی، ۵ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا هستیم.

مصطفوی با ابراز تاسف از عدم بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه سهند تصریح کرد: شهرهای جدید از نظر درآمدی شهرها به دو گروه نیازمند و فرازمند تقسیم شده است که متاسفانه شهر جدید سهند با وجود ظرفیت‌های فراوان در زمزه شهرهای نیازمند قرار گرفته‌ است. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با بیان اینکه این شرکت دولتی بوده ولی هیچ دستگاهی از نظر مالی کمک نمی‌کند، افزود: تمام درآمد شرکت با تلاش و کوشش خود مجموعه ایجاد می‌شود و حتی می‌توان شهرهای جدید را جزو افتخارات جمهوری اسلامی دانست و از لحاظ مدیریتی الگوی برتر برشمرد.

مصطفوی در ادامه خاطرنشان کرد: رشد جمعیت در شهر جدید سهند از رشد نامتوازن و ناهماهنگ برخوردار است در حالیکه طبق برنامه باید رشد به صورت تدریجی صورت می‌گرفت چراکه در غیر این صورت تعادلات اجتماعی و محیطی شهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

وی با بیان اینکه به غیر سهند در شهر تبریز عموماً جای دیگری مسکن مهر وجود ندارد و عمده مسکن مهر در سهند واقع شده است، توضیح داد: این یک آسیب است و اگر ۱۰ اتوبان و آزادراه بسازیم ولی به آسیب‌های اجتماعی توجه نکنیم، با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد.


مشکلات و مصائب مسکن مهر مردم در شهر جدید سهند

[http://www.aparat.com/v/A3vMn]مدرسه یکی از بحران‌های شهر جدید سهند

مصطفوی با تاکید به اینکه شهر جدید سهند یک شهر برنامه‌ریزی شده و با حضور متخصصان و مدیران تعریف شده است، گفت: این امر متاسفانه به دلیل بحث‌های مسکن مهر دچار مشکل شده و نتیجه آن باعث شده تا از نظر درآمدی با آفت مواجه شویم. 

وی متذکر شد: یکی از بحران‌های سهند بحث مدارس است، ۲۴ مدرسه توسط شرکت شهر جدید سهند تحویل داده شده و ۹ مدرسه نیز در حال احداث است که از آن تعداد هشت مدرسه توسط شرکت عمران و یک مدرسه توسط نوسازی مدارس ساخته می‌شود.

مصطفوی گفت: افرادی از تبریز به سهند برای سکونت آمده‌اند که حق‌شان داشتن امکانات رفاهی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به ۱۰۵ هزار نفر در سهند زندگی می‌کند که با این روند در دو سال آینده این شهر دومین شهر استان آذربایجان‌شرقی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند خاطرنشان کرد: گاهاً وقتی از مشکلات می‌گوییم خیلی‌ها به ما ایراد می‌گیرند که اگر یک قطعه بفروشید همه مشکلاتتان حل می‌شود در حالیکه وقتی زیرساختی نباشد، مشکلات تازه ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: شکل‌گیری محلات واقع در سهند با مشکل روبه‌رو هستند و ما متوجه این مشکلات هستیم.

مصطفوی در ادامه با بیان اینکه برای ایجاد برخی جذابیت‌ها و تغییر رویکرد از اینکه سهند فقط مسکن مهر نیست، اقدامات و برنامه‌های زیادی تبیین شده است، گفت: در طول خدمت خود مشکلات اقتصادی در سهند را مشاهده کرده‌ام، ولی خدا را شاکریم که از لحاظ فرهنگی افراد با فرهنگ ساکن این منطقه هستتند.

وی برگزاری پیاده‌روی با خانواده، جشن رمضان و کاشت درخت را از جمله اقدامات فرهنگی در شهر جدید سهند برشمرد و بیان داشت: این برنامه‌ها نشانگر توجه و اهمیت به مسائل فرهنگی در شهر جدید سهند است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند بیان کرد: شهر جدید سهند با سیاست‌گذاری و شعار «هر شهروند یک درخت» پیش رفته و به همین منظور در این چندماه نزدیک به ۶ هزار اصله درخت کاشته شده است.

وی یادآور شد: برای خروج از بحران درآمدی ناچار به تغییر رویکرد بودیم، از این‌رو با تمام مدیران تعامل سازنده وجود دارد.

 ترویج انرژی سبز در شهر جدید سهند

مصطفوی ترویج انرژی سبز در شهر جدید سهند را مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: در این خصوص موضوع دوچرخه مطرح شده که برای احقاق این طرح در تمام مراسم هدایای دوچرخه اهدا می‌شود. 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند خاطرنشان کرد: بنده شهر جدید سهند را با ۵۸ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته‌ام.

مصطفوی با بیان اینکه جنگل ۷۰ هکتاری یک ظرفیت برای ما بوده ولی به دلیل مسائل پیش آمده از آن غافل شده‌ایم که امیدواریم با وجود همه مشکلات تا پایان سال این محوطه در اختیار شهروندان قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند ادامه داد: برای پرهیز از شعارهای روی کاغذ مانده، نهالستان ۱۰ هکتاری در سهند احداث شده است.

جاده سهند

جاده سهند تبریز


3 هزار از 35 هزار واحد سهند دارای مشکل هستند

وی با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر در شهر جدید سهند که با حضور شاکیان در نشست خبری همراه بود، گفت: ۳۵ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده که ۳ هزار واحد دارای مشکلات از قبیل عدم تحویل هستند، به طوریکه شهر جدید سهند از نظر مسکن مهر و کمیت و کیفیت جزو بهترین‌ها بوده است ولی مشکلاتی در فاز سه و چهار وجود دارد که تا سه ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.

وی با تشویق حضور سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری در سهند عنوان کرد: هر سرمایه‌گذاری که وارد شهرک شود با خدمات و تکریم روبه‌رو خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند، با گلایه از شرکت پیمانکار «حسا» در فاز سوم و چهارم گفت: این شرکت مشکل‌ساز بوده و بنده صورتجلسه تعیین می‌کنم ولی این آقایان با کمال بی‌خیالی نزد دادستان و سایر مسوولان می‌گویند که کل صورتجلسه‌تان را پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: از همه اهالی این فازها خواهشمندیم سه ماه به ما فرصت دهند چراکه تمام مشکلات این فازها احصاء شده و چک‌لیستی از مشکلات گردآوری شده است و امیدواریم با حل مشکلات سهند، جشن پایان پروژه مسکن مهر را اعلام کنیم. 

مصطفوی توضیح داد: با پیمانکاران متخلف برخورد شده و افرادی که زمین خریده ولی هیچ ساخت و سازی انجام ندادند، اخطار دریافت می‌کنند.

وی مطالعه روی قطار شهری و انطباق آن روی مسیر قطار قدیمی و ساخت باغ‌ویلا در فاز سوم را از دیگر اولویت‌های سهند برشمرد. 

گزارش فارس حاکی از آن است که در این نشست خبری عده‌ای به نمایندگی از سایر ساکنان فاز سوم و چهارم سهند با اجازه خود مدیرعامل وارد نشست خبری شده و مشکلات‌شان را مطرح کردند و مدیرعامل نیز قول حل مشکلات تا سه ماه آینده را داد. 

طبق درخواست این ساکنان، محوطه خاکی، وجود حیوانات وحشی و حشرات موذی همچنین نبود آسانسور از جمله مطالباتی بود که ساکنان این دو فاز سوم و چهارم خواهان رفع آن بودند. 

در ادامه این نشست خبری، خبرنگاران به همراه کارکنان شرکت شهر جدید سهند از پروژه آزادراه تبریز به سهند و نهالستان بازدید کردند.


مسکن مهر


مسکن مهر جنجال به پا کرد

اهالی معترض تعدادی از پروژه‌های فاز سه و چهار مسکن مهر شهر جدید سهند  با ورود به محل برگزاری نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران جدید سهند جنجال به پا کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اهالی تعدادی از  پروژه‌ها که عمدتا از پروژه‌ی غدیر بودند، با اطلاع از حضور خبرنگاران در شهر سهند، در محل برگزاری نشست حضور یافته و مشکلاتشان را به رسانه‌ها اعلام کردند که در نهایت با پا در میانی خبرنگاران پیشکسوت و وعده‌ی دست‌ اندرکاران شرکت عمران، معترضان جلسه را ترک کردند.

بنا به گفته‌ی اهالی، نبود آسانسور، محوطه‌سازی نامناسب، وجود عقرب و مار و ... مشکلات پروژه‌ی غدیر ۱۷ است.


یکی از اهالی با لحن تندی گفت: لطفا فیلم برداری نکنید، برای نشان دادن خودم نیامده‌ام، آقای رئیس، سالهاست اهالی غدیر ۱۷ خاک می‌خورند، پول را به چه کسی دادید که در رفته است؟‌چاه‌های مقابل ساختمان‌ها سرپوش نداشته و من یک روز در چاه هم افتاده‌ام.

وی ادامه داد: مدت‌هاست مسئولان فقط وعده می‌دهند.

یکی دیگر از اهالی پروژه غدیر ۱۷ گفت: با این کهولت سن و مشکلات جسمانی هر روز چهار طبقه را بدون آسانسور بالا می‌روم.

عباس مصطفوی - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند در پاسخ به اعتراض این افراد اظهار کرد: بنده بارها از وضعیت پروژه‌ی غدیر بازدید کرده‌ام، متاسفانه با پیمانکار  مشکلاتی وجود دارد و حتی دادستان و مسئولان استانی هم در جریان قرار دارند .فریاد دردناک ساکنان مسکن مهر سهند
[http://www.aparat.com/v/wSsjC]
وی ادامه داد: ۱۰۲ روز است که در خدمت مردم سهند هستم و در این مدت هر روز برای رفع مشکلات تلاش کردم و به اهالی معترض وعده‌ی رفع مشکلات تا سه ماه آتی را می‌دهم.

وی تصریح کرد: اهالی معترض به طور کامل حق دارند و بنده برای رفع مشکل پیرمرد که در طبقه چهار ساختمان بدون آسانسور زندگی می‌کند، اعلام کردم که می‌توانیم شما را در ساختمان دیگر به طور موقت اسکان دهیم که خودشان نپذیرفتند.

دسته بندی : تبریز , * انتقاد،پیشنهاد لینک ,
برچسب ها : شهر سهند , مسکن مهر تبریز , مشکلات مسکن مهر سهند , جاده تبریز به سهند ,» شهروند لینک آذربایجانی 78 ( مهری نژاد ) ( سه شنبه 29 مرداد 1398 )
» سرگذشت دراماتیک امپراتوران مدرسه‌سازی مردانی آذر ( شنبه 19 مرداد 1398 )
» ضرورت احیا هتل قدیمی گراند و محله پاساژ تبریز ( جمعه 11 مرداد 1398 )
» ساعت به وقت گدایی در شهر بدون گدا تبریز ( دوشنبه 31 تیر 1398 )
» شهروند لینک آذربایجانی 77 ( آراز نویدی ) ( جمعه 21 تیر 1398 )
» چهارمین جشنواره خلاقیت و نوآوری تبریز ( پنجشنبه 13 تیر 1398 )
» آموزش برخی جملات و کلمه ترکی و معادل فارسی ( چهارشنبه 5 تیر 1398 )
» غبار فراموشی بر کوچه‌های آشتی‌کنان تبریز ( جمعه 24 خرداد 1398 )
» رهایی پلنگ ایرانی از چنگال انقراض در آذربایجان ( یکشنبه 19 خرداد 1398 )
» کاغذ سنگی شاید سپر بلای قطع درختان آذربایجان ( یکشنبه 12 خرداد 1398 )
» دوربین تبریز لینک 79 ( مساجد تاریخی بازار تبریز ) ( جمعه 3 خرداد 1398 )
» بازگشت آرتمیا دریاچه اورمیه ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 )
» پیرمرد تعمیرکار تبریزی میزبانی خوب گردشگران خارجی ( پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 )
» حکایتی از مهر و محبت یک مادر در تبریز ( یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 )
» اقتصاد با طعم شیرین در تبریز ( سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 )
» بیماری سرطان در منطقه آذربایجان ( سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 )
» مارمیشو و سیلوانه و جزیره اشک آذربایجان غربی ( سه شنبه 27 فروردین 1398 )
» ماکتهای مجموعه ربع رشیدی تبریز ( سه شنبه 20 فروردین 1398 )
» درباره تبریز و آذربایجان و اخبار About and News ( پنجشنبه 15 فروردین 1398 )
» مسافران در نوروز 1398 شهر تاریخی تبریز ( سه شنبه 13 فروردین 1398 )
» سیل در تبریز قدیم ( چهارشنبه 7 فروردین 1398 )
» آیین های سنتی آذربایجان در نوروز 98 ( چهارشنبه 29 اسفند 1397 )
» غذاهای خوشمزه خیابانی تبریز ( شنبه 25 اسفند 1397 )
» تیم فوتسال مس سونگون ورزقان آذربایجان شرقی ( یکشنبه 19 اسفند 1397 )
» ایده‌های طراحی شهری که کاش در تبریز هم ببینیم ( سه شنبه 14 اسفند 1397 )
» شهروند لینک آذربایجانی 76 ( پریا بهسام) ( چهارشنبه 8 اسفند 1397 )
» من یک معلم کوهستانم، فریاد انسانیت در چاراویماق ( سه شنبه 30 بهمن 1397 )
» شاعره های آذربایجان خورشید بانو ناتوان و حیران خانم ( پنجشنبه 25 بهمن 1397 )
» شمس العماره یا عالی قاپو تبریز قدیم ( چهارشنبه 17 بهمن 1397 )
» درختان کهن آذربایجان شرقی ( یکشنبه 7 بهمن 1397 )
موضوعات

لینکستان

» سازمان گردشگری شهرداری تبریز Tourism Development Organization of Tabriz Municipality
» گردشگری آذربایجان شرقی - تبریز توریست
» آپارات کارتونهای آذربایجانی
» وبلاگ کلیبر سیتی (پریسا)
» وبسایت تبریز دانلود (هادی)
» آنایوردوم خطبه سرا
» آذربایجان و پیرامون (عبدالحسین)
» عکاسی تبریز و ایران
» سایت ادبیات ترکی ایشیق
» وبلاگ باخیش(شادی)
» وبلاگ سهند ما (محسن)
» صنم در اوج (سجاد)
» وبلاگ تبریز شهر اولین ها (سعید)
» قیزیل قلم
» وبلاگ بایرام (بیانی)
» وبلاگ جانیم آزربایجان(elçi bəy)
» وبلاگ مازگامت
» شهرمن تبریز (یاشار)
» خاطیره لر دوراغی (حسین واحدی)
» وبلاگ اشعار ترکی آذری و فارسی
» یوردوم ملکان
» سهند توپراقی(جواد نجات)
» املاک قربانی (اسپیران)
» وبلاگ ینگی اسپیران (محمد)
» آنــــا یــوردوم تــبریــز(عبدا.. رضوی)
» وبلاگ کشاورزی آمقانی اسکو(شوکتی)
» وبلاگ گوگان
» ....................................
» وبلاگ اخبار اردبیل (فرزاد)
» وبلاگ شهریمیز اورمو
» دئیه لر(دیگاله)-اورمیه
» وبلاگ مشگین شهر (میلاد)
» وبلاگ چشمه های بهشتی آرتاویل
» پروژه های عمرانی ایران
» وبسایت مشهد امروز (اشکان)
» مشهد شهر بهشت (امیرحسین)
» وبلاگ شهر خرم آباد
» وبلاگ هورامان
» وبلاگ برازجان (بوشهر)
» وبلاگ آموزش رانندگی
» هواشناسی ایرما
» ......................................
» وبلاگ گالری تراکتور
» وبسایت گسترش فولاد تبریز
» وبسایت باشگاه ماشین سازی تبریز
» وبسایت رسمی باشگاه تراکتورسازی
» لینک پیش فرض دوم
» لینک پیش فرض اول
» لیست لینک ها

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبریز دیجی لینکلر

تلگرام تبریز ویکی لینکلر

 اینستاگرام تبریز ویکی لینکلر

 آپارات شبکه سهند

آپارات سهند موزیک

آپارات سهند کارتون

آشپزی آذربایجان

تبریز 2018

فیسبوک

لنزور

آذربایجان نیوز

توریسم و گردشگری

سوغات و صنایع دستی

هواشناسی آذربایجان

اصالت و رسوم آذربایجان

مشاهیر

اولین های تبریز

ترکی آذربایجانی

تاریخ باستان

درباره ما


مجموعه تبریز ویکی لینکلر
Tabriz WikiLinks
آغاز وبلاگ در آذر ماه 1391
*******************

وبلاگ تبریز ویکی لینکلر
Tabrizlinks.mihanblog.com

وبلاگ تبریز دیجی لینکلر
Tabrizdigilinks.mihanblog.com

اینستاگرام تبریز ویکی لینکلر
Instagram.com/tabrizlinks

فیس بوک تبریز ویکی لینکلر
Facebook.com/tabrizlinks

شبکه ویدیویی نماشا تبریز لینک
Namasha.com/tabrizlinks

آپارات ویدیویی شبکه سهند
Aparat.com/sahandtv

آپارات ویدیویی سهند موزیک
Aparat.com/sahandmusic

آپارات ویدیویی سهند کارتون
Aparat.com/sahandcartoon

آپارات ویدیویی آشپزی آذربایجان
Aparat.com/sahandchef

آپارات ویدیویی بازنشر تبریز 2018
Aparat.com/tabriz_2018

کانال یوتیوب ویدیویی
youtube.com/tabrizlinks

گالری لنزور تبریز ویکی لینکلر
Lenzor.com/tabrizlinks

تلگرام تبریز ویکی لینکلر
Telegram.me/tabrizlinks
@tabrizlinks


ایجاد کننده وبلاگ : تبریز قارتال


  گوگل

  ویکی پدیا

  کتاب ترکی

  دیکشنری زبان ترکی

  دایره المعارف مجازی

  دریاچه ارومیه

  مستمندان تبریز

  استخدامی

  تبریز سرچ

  دیوار تبریز

  رقص آذری

  زنجان توریسم

  تبریز مدرن

  tripadvisor

  تراکتور لینک

  آمار و داده های تبریز

  نصرنیوز

  خبرگزاری شهریار

  آخار آذ

  آناج

  آذرقلم

  یول پرس

  میراث فرهنگی آذربایجان

  صدا و سیمای مرکز استان آذربایجانشرقی

  استانداری آذربایجان شرقی