تبلیغات
تبریز ویکی لینکلر - بزرگترین وبلاگ تبریز و آذربایجان - نتیجه نظرسنجی شماره22 (سینما)
 

تبریز ویکی لینکلر

 
نتیجه نظرسنجی شماره22 (سینما)
نظرات |

خداحافظ سینما

نتیجه نظرسنجی

سلام سینما...
طرحی که فردا پنجشنبه 92/11/10  اجرا میشود و سینماهای سراسر کشور طبق وعده رایگان خواهد بود...

چه فایده دیگه سینما بدجور نابود شده میترسم مردم حتی راضی نشوند که رایگان هم به سینماها بروند و این یعنی: مرگ فرهنگ...


آپاراتچی

رای های اندک شما دوستان که حدود بیش از 1200نفر روزانه با آی پی منحصربفرد به این وبلاگ مراجعه میکنید نشان میدهد چقدر بی توجه هستین به سینما...!
رای دهندگان عامل اصلی استقبال کم و بی روح شدن سینماها را بی کیفیت بودن فیلمهای اکرانی از نظر فنی و موضوعی و ساختاری میدانند.

در یک جمله مختصر میشود گفت: فیملهای کلیشه ای و تکراری و با پایانی بی معنی و سرد!
از فیلمهایی که در یک سال ساخته میشود شاید فقط دو یا سه مورد مخاطب پسند هستند و بقیه حال بهم زن!

سینما فرهنگ تبریز

کلا چندتا بازیگر تکراری مثل مهران رجبی و شریفی نیا و گلزار فیلمها را قبضه کردند و هم همان موضوعات تکراری را با تغییری در دکوراسیون و مدل بازیگری میکنند که واقعا جای تاسف دارد.

به فیلمها و سریالهای ترکیه توجه کنید:
سریال حریم سلطان یا عفت یا بی عفت یا هر کوفت دیگر...!!
این سریالها هم چندان قوی نیستند  ولی براستی چرا مردم مقهور این فیلمها و سریالها گشته اند؟!!!

سریال ترکیه

کارگردانان و نویسندگان و حتی بازیگران ترکیه آنچنان ماهرانه با فن مدل و رنگ آمیزی صحنه و جمالی زیبا فیلیم بازی میکنند که همه پای جعبه جادویی مینشینند ولی یک نگاه به فیلمهای بی روح و با صحنه های تار و سرد و سیاه آلود ما بکنید خسته و تلویزیون را نمیبندید یا سینما نمیروید!!

خداییش مقایسه کنید اون جمیل و بیهتر خوش تیپ را با مهران رجبی!
اینها در جذب مخاطب تاثیر دارند...

عجب خوشگلن اینها مثل تایتانیک! 
حریم سلطان

حالا این وضع و روزگار سینماهای تبریز است خیابان شهناز که چندین سینما داشت حالا متروکه سینما شده و فیلمی دراماتیک گشته!

سینماهای تبریز

سینما سولی تبریز(آزادی) اولین سینمای کشور منتظر آپاراتچی و ملت فرهنگ و هنر دوست فیلم ماتم گرفته...

وضع سینماها

نخستین سینمای عمومی ایران
نخستین سالن سینمای ایران در سال ۱۲۷۹ (۵ سال پس از اختراع جهانی آن توسط برادران لومیر) با نام «سینما سولی» که توسط کاتولیک‌ها در شهر تبریز تاسیس شده بود، آغاز به کار کرد

لینک درددل یک جوان عاشق سینما در تبریز

سولی

قشر اصلی مخاطب سینما دختران و پسران جوان هستند و وقتی با هزار اضطراب و نیز خدمات گرانتر از امکانات واقعی به سینما میروند دیگر دفعه بعد فراری یا لامبورگینی خواهند شد..!
در حالیکه با 500 تک تومان و کپی های بی قانون راحت خانه نشسته به همان فیلمهای نه چندان جالب با تمام امکانات و ارزان تماشاگه راز شوند!

سینمای تبریز

یکی از نقاط قوت ما در بعد سینما تاریخ غنی هست که هرگز از آن بخوبی بهره نبردیم تا شاید فیلمی بسازیم!
تنها از آذربایجان ما و مشاهیر آن و اتفاقات تاریخیش میتوان آنقدر فیلم سینمایی تاریخی، عاشقانه، اکشن، دراماتیک، مستند تهیه کرد که بالیوود هند سهل است که هالیوود آمریکا را به چالش طلبد چه رسد کل ایران...

حتی میتوان از دفاع مقدس هم فیلمهایی بسیار زیباتر اکشن تر ساخت که خودنمایی کنند نمونه کوچکش اخراجی ها بود. 

یعنی با روند فعلی شاهد نزول و سقوط فرهنگ هستیم که زمانی سینماها پر بود ولی حالا خالیست؟! چرا جوانان با سینما بیگانه شده اند؟!


اکران فیلم

بازیگران و کارگردانان و نویسندگان سینمای ایران در سفری که به تبریز داشتند آمدند و خالی رفتند!
بجای اینکه برای سینما و وضعیت فرهنگی و تقویت جامعه بازیگری به تبریز بیایند فقط اماکن گردشگری را درنوردیدن و خالی رفتند!

بازیگران در تبریز

بازیگران ایرانی

بازیگران در تبریز

حداقل برای هنرمندان بومی خودمان و جذب ساخت فیلم سرمایه گذاری شود که از دیگران خیری برای ما نیست...

در نظرسنجی گزینه یک پایین بودن سطح فرهنگی مردم و استقبال نکردن از سینما بود، باید قبول کنیم وقتی تالار تئاتر شهر در ارک تبریز تخریب میشوند فرهنگ مردم هم تخریب و سقوط خواهد کرد!

تبریز پایتخت فرهنگ و هنر ایران 

تئاتر آرامیان تبریز 

اولین تئاتر ایران

اولین تئاتر ایران

تالار ارک تبریز 

آسلان و گونش سالنی 

دومین و زیباترین تئاتر ایران  

سالن تئاتر تبریز


تالار ارک


سالن سینمای تبریز

اگر راهکاری برای نجات سینما و آشتی مردم با این فرهنگ غنی داشتین ارائه بدین والا آیه یاس خواندن بیهوده است...

بیاییم فردا رایگان به فرهنگ و سینما سلام کنیم، شاید خداحافظی ما با این مکان فرهنگی پایان یابد...

لیست سینماهای اندک فعال فعلی تبریز:

سینما 29 بهمن تبریز

شماره تماس: 5557250‏ -0411
آدرس: تبریز- چهارراه مصلی- ابتدای خیابان شریعتی شمالی

سینما قدس تبریز

شماره تماس: 5551619‏ -0411
آدرس: تبریز- خیابان امام- نرسیده به سه راه فردوسی- روبروی مصلای تبریز‎

سینما فرهنگیان تبریز

شماره تماس: 5552930 -0411
آدرس: تبریز- خیابان شریعتی شمالی- جنب هتل آذربایجان

سینما ناجی تبریز

شماره تماس: 3281671 -0411
آدرس: تبریز- بلوار استاد شهریار

سینما فلسطین تبریز

شماره تماس: 5552930 -0411
آدرس: تبریز- خیابان امام

سینما انقلاب تبریز‎

شماره تماس: 5557432‏ -0411
آدرس: تبریز- خیابان امام- پایین تراز چهارراه مصلی- روبروی دبیرستان فردوسی‎


در ادامه به مطلبی درباره وضعیت سینماهای تبریز اشاره میشود

وضعیت سینمای تبریز؛ هر روز بدتر از دیروز

سرویس فرهنگی آناج:
سالهاست وضعیت سینماهای تبریز به عنوان مهد سینما و تئاتر کشور ، مساعد نبوده و به گفته ی کارشناسان و مخاطبان سینما، خیلی از عوامل دست به دست هم داده است تا فیلم های سینما مخاطب چندانی در تبریز نداشته باشد.

نامناسب بودن فضای سالن های سینمایی درکنار رشد روز افزون انواع فناوری های صوتی، تصویری و توسعه شبکه های ماهواره ای داخلی و خارجی ، موقعیت سینماها را در تبریز به صورت جدی به خطر انداخته است.البته در کنار آن، نباید فراموش کرد که یکی از دلایل دیگر رکود سینما در تبریز عدم استقبال مناسب شهروندان از سالن های سینما به جهت قاچاق فیلم های سینمایی و عدم اجرای قانون کپی رایت در کشور و نیز اکران فیلم های نه چندان پرمخاطب و جوان پسند در تبریز است.

 این روزها گشت و گذاری در سینماهای تبریز گواه وضعیت نامساعد این اماکن فرهنگی است و اندک مخاطبان هم قشر خاصی هستند!!

خیلی وقت است سینما در تبریز به کما رفته!

یکی از جوانانی که در حال خرید بلیط از سینما آزادی تبریز است، در گفتگو با خبرنگار اناج با برشمردن مشکلات سینما گفت: مشكلات سینمای ما زنجیروار به یكدیگر وابسته هستند و عدم رسیدگی به یكی از این مشكلات دیگر بخش‌ها را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

محمد مهدی عالیشان ادامه داد: مثلا وقتی سالن سینما به هر جایی شبیه و مناسب است جز اکران فیلم، بر قیمت پایین بلیط هم که یک حسن است تاثیر معکوس گذاشته و باعث ریزش شدید مخاطب می شود.وی با اشاره به اینکه خیلی وقت است سینما در تبریز به کما رفته، افزود: مسئولان اگر واقعا می خواهند تا مردم با سینما آشتی کنند باید موانع راه اکران فیلم های پرمخاطب را باز کنند و به جای محدود کردن پخش فیلم های خاص، بیشتر فرهنگ سازی کنند.

عالیشان که با نامزد خود به سینما آمده بود، گفت: باید کارشناسان در جلسات در مورد فرهنگ سازی سینماها بحث کنند و ببینند واقعا مشکل چیست که در یک سالن سینمایی 800 نفری فقط 10 نفر بیننده دارد.

وی همچنین گفت: این سینما هم فرسوده است و هم مجهز نیست و اکنون اگر به داخل سالن بروید، سرمای وحشتناکی دارد، چرا که برای مدیران سینما صرفه اقتصادی ندارد که وسایل گرمایشی را روشن کنند.


سینماهای تبریز را دریابید! سینماهای تبریز در ورطه نابودی

مدیر یکی از سینماهای تبریز با انتقاد از محدود بینی های بسیاری از مدیران فرهنگ دوست که باعث نابودی سینما شده اند، گفت: اگر فکری به حال وخیم سینماها در تبریز و استان آذربایجان شرقی اندیشیده نشود، تا چند سال آینده این تعداد سینما را هم نخواهیم داشت.

وی که نخواست اسمش در گزارش آورده شود، با بیان اینکه تبریز جزء اولین های سینما در کشور بوده است، گفت: تا سال 60 در تبریز 15 سالن وجود داشت و عوض اینکه این تعداد افزایش یابد، هم اکنون به 7 و یا 6 مورد رسیده است.

این کارشناس مسائل سینمایی در مورد عواملی که باعث قهر کردن مردم با سینما شده است، گفت: علاوه بر اکران فیلم های نه چندان مشهور می توان به قیمت بالای بلیط ها، رغبت نداشتن خانواده ها به جهت نامناسب بودن فضای سالن های سینما و تعداد کم سالن های سینمایی اشاره کرد.

وی درخصوص سوال خبرنگار آناج مبنی بر اینکه آیا توسعه دیجیتالی و شبکه های ماهواره ای کشور تاثیری در کاهش مخاطبان سینما داشته است، گفت: نه اگر چنین چیزی درست باشد باید در کشور های پیشرفته که تکنولوژی بالاتری از ما دارند، الان مکانی به اسم سینما نداشته باشند.

این مدیر سینمایی همچنین ادامه داد: نیم‌نگاهی به آمار فروش فیلم‌ها و انیمیشن‌ها در سینمای جهان این نظریه را رد می‌كند، چرا كه در كشورهای توسعه ‌یافته دنیا كه پیشرفت تكنولوژی صوتی تصویری و شبكه‌های ارتباطی بسیار بیشتر از ایران است، همچنان صنعت سینما در جایگاه بالایی قرار دارد و حتی انیمیشن‌ها فروش 100 میلیون دلاری دارند.

عدم سرمایه گذاری؛ اصلی ترین مشکل سینما / دولت سینما را به بخش خصوصی واگذار کند

یکی از مراجعه کنندگان به سینما ناجی تبریز در گفتگو با خبرنگار اناج گفت: رکود سینما در کشور و تبریز به دلیل بی‌توجهی مدیران به مشكلات موجود در سینما به عنوان مراکز فرهنگی است.یوسف مراد زاده که با خانواده خود به سینما آمده بود، ادامه داد: به دلیل مشكلات موجود در آذربایجان شرقی تعداد سینماهای استان طی 30 سال گذشته از 18 مركز به هفت مورد رسیده و البته كاهش این روند ادامه دارد که باید برای رونق سینما به فكر سرمایه‌گذاری كلان بود؛ در غیر اینصورت همین تعداد اندك سینما نیز بسته می‌شوند.

وی با بیان اینکه فضای سینماها اصلا مناسب تماشای خانوادگی فیلم نیست، گفت: در این مورد نمی توانم راه حلی بگویم جزء اینکه جوانان خود را به جای سرپرست یک خانواده ای که درحال تماشای فیلم هستند، قرار دهند.

مراد زاده با اشاره به اینکه اقتصاد سینما در سالن‌های سینما رقم می‌خورد و اگر رونق اقتصادی سینماها نباشد اعتلای فرهنگی كه از آن انتظار می‌رود رخ نخواهد داد، افزود: کشور ما یكی از كشورهایی است كه در نخستین سال‌های زاده شدن سینما از این صنعت بهره‌مند شد و شهر تبریز نیز از لحاظ سینما و سالن‌های سینما یكی از شهرهای غنی کشور بود ولی وضعیت اکنون آن اصلا خوب نیست.

وی همچنین گفت: اگر دولت سینماها را به بخش خصوصی واگذار کرده و در کنار آن خودش نظارت کند، شاهد بسیاری از مشکلات نخواهیم بود.

عدم تجهیز سینماها به دلیل افت مخاطب بوده است!

مدیر یکی دیگر از سینماهای قدیمی تبریز که این روزها بسیاری اوقات تعطیل است، گفت: عدم تجهیز، بازسازی و ساماندهی سالن‌ها به دلیل كمبود استقبال مخاطبان از سینما است و دلیل كمبود استقبال عمومی ناشی از اجرا نشدن قانون كپی‌رایت در ایران است.وی با تاکید بر اینکه باید برای اعتلای فرهنگ سینما روی زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری شود، گفت: همه ی مشکلات هم متوجه قانون گذاران و مدیران نیست و در این بین بسیاری از مردم نیز به دلیل عدم مراجعه به سینما جزء مقصران هستند.

وی با بیان اینکه اولین قدم برای بهبود وضعیت سینما ، ساخت سالن‌های مناسب است، گفت: مثلا اتمام طرح قدیمی مجتمع سینمایی تبریز در سال 86، نخستین گام در جهش هنر سینما و تئاتر منطقه به شمار می آید.

این کارشناس فرهنگی مجتمع سینمایی تبریز را نوعی بازارچه فرهنگی دانست و ادامه داد: در این مجتمع انواع هنرها همچون سینما، عکاسی، نقاشی و مطبوعات برای بازدید عموم ارائه می شود.


مجتمعی به نام سینما، به کام سازمان ها

در پی تأكید دولت نهم برای اتمام طرح های نیمه تمام در كشور، مجتمع سینمایی تبریز نیز به عنوان مهم ترین طرح فرهنگی در منطقه مورد توجه وزارت ارشاد قرار گرفت و در زیربنایی به مساحت ۹۰۰ متر مربع ساخته شد.

با افتتاح این مجتمع همگان انتظار داشتند تا تحولی در سینمای تبریز شاهد باشند ولی اینطور نشد و در این مجتمع به جای احداث سالن های مجهز و جدید سینمایی، سالن های همایشی ساخته شد که اکنون فقط صندلی های آن خاک می خورند.

در این مجتمع برای برگزاری كلاس ها و كارگاه های آموزشی سینما و تئاتر، فضاهای ویژه ای نیز تعبیه شده بود که امید می رفت با بهره برداری از آنها، سینمای آذربایجان شرقی جان دوباره ای به خود گیرد ولی اتاق ها و فضاهای مجتمع به این و آن تحویل داده شد تا باز مردم و جوانان تبریز در انتظار سالن های مجهز سینمایی باشند.


مدیر کل ارشاد : با روابط عمومی تماس بگیرید

با این همه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوالات خبرنگار اناج در مورد وضعیت وخیم سینماهای تبریز پاسخی نداد؛ البته شاید حق با آقای داننده است که دیگر ایشان در حال وداع با اتاق کار خود هستند و می دانند که با روی کار آمدن دولت یازدهم ، دیگر جایی در سیستم اجرایی استان نخواهند داشت، البته با اینکه ایشان در حد چند دقیقه می توانست جوابهای سوالات را بدهد ولی با ارجاع خبرنگار به روابط عمومی و دفتر از دادن جواب امتناع کرد.

با این حال با توجه به قابلیت های بالای فرهنگی و دینی منطقه، تبریز قابلیت تجدید سینمای دینی كشور را دارد و باید دست اندرکاران دولت یازدهم در کنار اجرای برنامه های اصلی خود، هر چه سریعتر برای احیای سینماهای تبریز و سایر شهرها اقدامی بکنند تا این اماکن به محل اشاعه فرهنگ اصیل اسلامی تبدیل شود.

 
نویسنده: محمدرضا علی اشرفیمرتبط با : ایران نتیجه نظرسنجی ها * میراث،تاریخ،صنایع دستی آذربایجان
برچسب ها : سلام سینما-سالن تئاتر-سینماهای تبریز-فیلم های سینمایی-وضع فرهنگی-بازیگران-
نویسنده : تبریز قارتال
تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392
زمان : 12:59 ق.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
خیبر باردل جمعه 11 بهمن 1392 12:10 ب.ظ
هر موضوعی باید فرهنگ سازی بشه خصوصآ هنر
در ایران چه قدر در مورد سینما یا تئاتر و به طور کلی هنر ، مردم مطالعه دارن؟
بدون مطالعه فرهنگ سازی نمیشه و بدون فرهنگ پیشرفتب نمیتونه در کار باشه...
مردم ایران سرانه هر سال شاید چند صد هزار تومان به سیگار و نوشابه ی مضر پول بدن اما یک ریال هم برای هنر و کتاب پول خرج نکنن
تبریز قارتال پاسخ داد:
: از بیخ فرهنگ غلط هست خیلی فاصله داریم از فرهنگ محیط زیست بگیر تا بیا برو ته..
جمعه 11 بهمن 1392 12:41 ق.ظ
خب تحلیل خودت رو که گذاشتی باید چیزی که اتفاق افتاد رو هم بذاری پست اصلی. تو وبلاگ پویا گزارش شاهدان عینی نوشته شده

تبریز قارتال پاسخ داد:
: درمورد چی؟
اردبیلی پنجشنبه 10 بهمن 1392 11:39 ق.ظ
اما چه باید کرد؟
به نظر من صنعت سینما نمیتونه راه گشای مشکلات مردم ایران باشه
به علت دلایلی که گفتم و اصلا ذات و فلسفه سینما چیز دیگری هست
مخصوصا اینکه هر جامعه ای خطوط قرمز خودش رو داره و نمیتوان و نباید هم اینها رو در سینما و تلویزیون به اکران گذاشت!


باید اصول صحیح و رفتار مناسب مخصوصا با جنس مخالف از مدارس ابتدایی و حتی مهد کودک ها اموزش داده بشه به صورت کاملا علمی و هدایت شده
اصلا خود زندگی و رفتار اجتماعی و جنسی خودش یه علمه یه استراتژیه که در باورهای دینی و اعتقادی ما هم تاکید فراوان شده!

فلاسفه معتقدن سینما ذاتش هذیان و وارونه سازی واقعیت ها و تحیر مخاطبه !
ایا با جادو و شعبده سینما میخواهیم جامعه رو هدایت کنیم ؟
تبریز قارتال پاسخ داد:
: دقیقا شما دست فروید از پشت بستی قارداش...

ولی یه چیزی هم هست ما باید فرهنگ احترام به حق کپی رایت و سینماها هم نهادینه کنیم در جامعه...
از طرفی معتقدم سینمای بومی هرمنطقه هم خیلی موثر هست مثلا فیلمهای حماسی یا عاشقانه تاریخی خود آذربایجان خیلی جالب از آب درمیان البته اگه نقش اول بمن بدهند!
اردبیلی پنجشنبه 10 بهمن 1392 11:06 ق.ظ
در هرحال همه علت ها به خود مردم ایران برمیگرده و نباید جای دوری رفت و تقصیر ها رو انداخت گردن خارجیها و نمیدونم استکبار جهانی
تبریز قارتال پاسخ داد:
: آره خب تهاجم فرهنگی شده ولی مردم هم آمادگی پذیرش این تهاجم دارند!
پنجشنبه 10 بهمن 1392 11:05 ق.ظ
عدم استقبال مردم از سینماها و در عین حال استقبال از سریالهای ماهواره ای مثل عشق ممنوع و حریم سلطان میتونه چند علت عمده و بزرگ داشته باشه

اولا در سریالهای ماهواره ای خطوط قرمزهایی که در سینماهای ایران قابلیت پخش و اکران ندارن شکسته میشن

دوم تهیه کنندگان این سریالها فوق العاده به صورت ماهرانه روی روانشناسی مخاطبان کار کرده اند و قبل از اینکه سناریوی فیلمها نوشته بشه به این موارد خیلی تاکید میشه! یعنی تهیه کننده و عوامل فیلم روی حس کنجکاوی مخاطب که بیشتر مردم کوچه و بازار و عادی هستن زوم میکنن
حس کنجکاوی که باعث میشه مخاطب عادی تمام فکرو ذهنش در تعقیب ادامه سریال باشه
شما ببینید اکثر این فیلمها 200 قسمت 300 قسمتطول میکشن

ثالثا رنگ و لعابی که در اکثر این سریالها به کار برده میشه به دور از واقعیت های زندگی عادیه! مثلا در این سریالها افراد همیشه در حال خوشگذرانی و مصرف گرایی هستن بدون اینکه سر کار بروند یا تولید و هنری داشته باشن
کاملا یه زندگی بهشتی و رویایی که اصلا و بهیچ وجه با طبیعت این جهانی سازگار نیست

رابعا طبق نظر سنجی که در خود کشورهای تولید کننده این سریالها مثل ترکیه بوقوع پیوسته اصلا خود مردم ترکیه اینجور سریالها رو تماشا نمیکنن!
اینجور سریالها فقط در ایران و مخصوصا در قشر بیکار و علی الخصوص زنان خانه دار یا جوانان علاف طرفدار داره!

خامسا به نظر من ماهواره و یا هر تکنولوژی که به کشور میاد متاسفانه باعث مشکلات عدیده ای میشه
هر چیزی که از روی نیاز واقعی نباشه میتونه انسان رو به تباهی بکشه

شما الان مقایسه کنید مثلا موبایل یا فناوری هایی مثل بلوتوث رو در جوامع پیشرفته بر اساس نیازی که دارن ( برای سریع شدن کارها ) این فاوری ها بوجود میاد تا به هدفی که دارن سریعتر برسن ولی در جوامعی که این اهداف تعیین شده وجود نداره بالتبع ورود فناوری در کشور مخصوصا در جامعه ای که بیشترش رو عوام تشکیل میده باعث نوعی تعارض و سردرگمی میشه
اینجور فناوری ها و رسانه ها مثل ماهواره که مثال زده شد فقط مخاطب رو به انحراف و مسائل ضد اخلاقی میکشه
مثلا ورود موبایل به ایران ببینید چقدر مشکلات ایجاد کرده ! طرف از حریم خصوصی دیگران فیلم برداری میکنه


تبریز قارتال پاسخ داد:
: اییییول واقعا دقت کردین چه رنگ آمیزی و مدلهای زیبایی دارن فیلمهای اونها آدم مجذوب میکنند در حالیکه چندان موضوع خاصی ندارن و مزخرفن شاید!
واقعا یک رمان فیلم میسازن ولی کسی خسته نمیشه حیف جومونگ نیست!
ائلشن پنجشنبه 10 بهمن 1392 09:11 ق.ظ
سلاملار قارتال بئی

ایر ایمانی اولسا منیم وبلاگیمین آدرسین دیشسان
تبریز قارتال پاسخ داد:
: سلام
ایرادت وار ایصلاح ائلدیم...

http://yuvasiz.blogfa.com
deniz پنجشنبه 10 بهمن 1392 08:51 ق.ظ
selam , تبریز تالارهای تأتر زیبائی داشته چقدر حیف شدن, به نظر من برای فعالیت بیشتر سینماها,اداره های ارشاد و حوزه های هنری هر شهر با سازمانها و شرکتها و دانشگاهها و مدارس قرارداد داشته باشند با درصدی ایندیریم اینطور جو استقبال از فیلمها تغییر میکنه و انگیزه دیدن فیلم با خانواده و دوستان بیشتر میشه حالا با قیمتی پائین تر فیلم برای تعداد کثیری اکران بشه بهتر از صندلی های خالی هست . من بهترین فیلمی که توی سینما دیدم سارای بود همیشه هم ترانه آخرش ذهنم هست : آپاردی سئللر سارانی/ بیر آلا گؤزلی بالانی/آرپا چایی آشدی داشدی...
ساغؤل
تبریز قارتال پاسخ داد:
: selam
بله حیف شدن!
یکم به بومی گرایی هم رو بیاریم بهتر میشه فیلمهای تورکی جذاب بسازند با کارگردانان باتجربه و بزرگ...
چؤخ ساغول...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
:: باغشمال تبریز
:: بهار طبیعت آذربایجان شرقی
:: زخم نمکی بر پیکره دریاچه همیشه اورمیه
:: سیزده بدر و تبریزگردی مسافران نوروزی 97
:: سوغاتی های خوردنی تبریز و آذربایجان شرقی
:: ایل بایرامیز موبارک ، نوروز سال 1397
:: جاهای ندیدنی تبریز در آستانه نوروز !
:: کاروانسراهای یام مرند و خواجه نظر جلفا در آذربایجان شرقی
:: آب، آتش، باد، خاک ؛ چهارشنبه های رنگی آذربایجان
:: روستاهای زینجناب و خلجان در بخش تبریز
:: دکتر جواد هیئت
:: دهستان اسپیران تبریز
:: شهروند لینک آذربایجانی 72 (عکاس کمال شبخیز)
:: دوربین تبریز لینک 77 ( شهرگردی تبریز در سال 96 )
:: درباره تبریز و آذربایجان و اخبار About and News
:: نادرشاه و ایل ترک افشاریه ایران
:: شهروند لینک آذربایجانی 71 (عکاس فرشید فرج الهی)
:: نگاهی بر تبریز پایتخت فرش دستبافت جهان
:: کمبود پارکینگ در کلانشهر تبریز
:: دریاچه اورمیه از مرگ تا زنده شدن دوباره
:: قلعه جوشین ورزقان آذربایجان شرقی
:: تصاویر کمیاب از تبریز شهر نوستالژیک قدیم ایران
:: شب چله 1396 به ترکی
:: تبریز مهد ورزش چوگان ایران
:: برف پاییزی در آذرماه 1396 تبریز
:: آغاز دراماتیک پیش روی تبریز 2018
:: امکانات منطقه گردشگری و پیست اسکی شاهداغ آذربایجان
:: محمد بی ریا شاعری محبوب از جنس آذربایجان
:: دوربین تبریز لینک 76 ( سفر قره داغ - کلیبر )
:: دوربین تبریز لینک 75 ( سفر قره داغ - کلیبر )


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ