تبریز ویکی لینکلر - بزرگترین وبلاگ تبریز و آذربایجان

Təbriz və Azərbaycan üçün Blog İranda - Tabriz , Azerbaijan Region in Iran
نویسنده : تبریز قارتال جمعه 25 بهمن 1392, 01:30 ق.ظ

تبریز شایسته اولین هاست

 پروژه هشت بهشت تبریز دارای بزرگترین هایپرمارکت در کشور


بعد ماهها مطالعه صورت پذیرفته و شهر تبریز در بین تمامی شهر های استانهای کشور دسترسی آسان به فرودگاه تبریز با 6 کیلومتر فاصله نزدیکی به ایستگاه راه آهن سراسری با 2.5 کیلیومتر فاصله، دسترسی به پایانه مسافربری شهری با 4 کیلومتر فاصله و مهم تر از همه مجاورت پروژه با ایستگاه مترو چهار راه لاله با فاصله ای حداکثر 500 متری از ویژگی های ممتاز و هوشمندانه برای انتخاب مکان پروژه محسوب میشود.


پروژه هشت بهشت تبریز


هشت بهشت تبریز


در راستای شکوفایی و رونق فرهنگ و اقتصاد کلان شهر تبریز و با الهام از این ایده و باور که تبریز شهر اولین هاست اقدام به ساخت و ایجاد بزرگترین مرکز تفریحی، تجاری در شمال غرب کشور اقدام شده است.


نقشه تبریز قدیمی

معرفی پروژه :

مرکز تجاری تفریحی هشت بهشت تبریز در زمینی به مساحت 42000 متر مربع در شاهراه اصلی تبریز، خیابان آزادینبش کوی فیروز در حال احداث می باشد. در طراحی و اجرای این پروژه از آخرین استاندارد های جهانی توسط دفتر تحقیقات شرکت نجم خاورمیانه استفاده شده است و از مهندسین مشاور بومی استان که در کنار آن از اساتید و نخبگان استان و کشور بعنوان مشاور عالی جهت طراحی و اجرای هرچه بهتر این پروژه استفاده می گردد.


8 بهشت

مجتمع تفریحی تبریز


شرکت نجم در راستای زیر ساختهای این پروژه از آخرین تکنولوژی تحکیم و بهسازی خاک در مقابل زلزله استفاده نموده است. در انتخاب محل پروژه و دسترسی آن و کاربریهای پروژه دیگاههای شرکت به صورت فرا منطقه ای و فرا استانی پیش بینی شده است. در کلانشهر تبریز در آینده ای نزدیک حمل و نقل از طریق مترو زیر زمینی و هوایی نقش اساسی و تعیین کننده در جابجایی مردم و ترددهای شهری خواهد داشت که هشت بهشت تبریز نیز در مجاورت ایستگاه مترو چهار راه لاله در فاصله 500 متری آن قرار دارد که از دیگر مزیتهای منحصر بفرد آن بشمار می رود.


لاله تبریز

بزرگترین هایپر مارکت کشور

هشت بهشت ایران


با توجه به اینکه امروزه مردم دنیا برای خرید به طبقات همکف تمایل زیادی دارند، مرکز بزرگ بزرگ تجاری و تفریحی هشت بهشت تبریز از نظر تعداد طبقات و تراکم علیرغم تامین پارکینگ و کاربریهای عمومی در 4 طبقه سازه ای (2 طبقه زیرزمین و 2 طبقه از همکف)و در زیر بنایی بالغ بر 200 هزار متر مربع طوری طراحی گردیده که در شان و منزلت شهر اولین ها بوده و با مد نظر قراردادن جمیع جهات به عنوان المان شهر و مرکز تجاری مدرن و عظیم با آخرین استاندارد های روز خواهد بود.


پروژه عظیم

پروژه بزرگ

پروژه تبریز


از ویژگی های ممتاز و بی مانند این مجتمع به اختصار می توان به مواردی اشاره کرد:


1- هایپر مارکت عظیم و متفاوت به مساحا 12 هزار متر مربع
2- واحد های تجاری و اداری به در متراژ های 30 الی 800 متر مربع
3- شهر بازی و فضای تفریحی سر پوشیده، با بیش از 8 هزار متر مربع زیر بنا برای تمام سنین و خانواده ها
4- موزه، فضای نمایشگاهی و صنایع دستی با مساحت بیش از 2 هزار متر مربع
5- رستوران سنتی و باغ ایرانی با الهام از کاخ هشت بهشت ایرانی در قالب مرمت و باز سازی 4 بنای تاریخی و قدیمی واقع در فضای داخلی مجتمع با مساحت 6 هزار متر مربع.
6- مجموعه تالار های پذیرایی مدرن با ظرفیت های 300 تا 700 نفر
7- مجموعه فست فود ها و کافی شاپ های متنوع با مساحتی بالغ بر 2400 متر مربع
8- پارکینگ رایگان با طراحی هوشمندانه با ظرفیت 2000 دستگاه خودرو
9- آمفی تاتر و سینمای سه بعدی و ...


مرکز تجاری تبریز

مرکز خرید بزرگمشخصات کلی پروژه

زیر زمین 2:
پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر 1200 خودرو / شوتینگ / تاسیسات پروژه هشت بهشت تبریز در 4 طبقه ساخته شده و طبقه دوم آن مجهز به آسانسور و رمپ برقی جهت هدایت مراجعین محترم به طبقه همکف و سایر قسمت های مجتمع می باشد.
این بخش از بنا مساحتی بالغ بر 35 هزار متر مربع را شامل می گردد. در این طبقه علاوه بر کاربری پارکینگ عمومی، قسمت مجزایی نیز برای پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری اداری پروژه در نظر گرفته شده است.
موتور خانه، بخش نگه داری، تجهیز و تعمیرات وسایل برقی مورد استفاده در پروژه در این طبقه قرار گرفته و علاوه بر آن واحد شوتینگ زباله نیز با تجهیزات کامل در این بخش از بنا قرار دارد.

پارکینگ مجهز


زیر زمین 1 :
پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر 600 خودرو / پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری / پارکینگ اختصاصی معلولین و جانبازان / انباری در طبقه زیر زمین اول پروژه که فضایی بالغ بر 35 هزار متر مربع را شامل می شود علاوه بر آسانسور عمومی و پله برقی جهت دسترسی آسان به سایر طبقات، آسانسور مخصوص جانبازان و معلولین نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر این اختصاص پارکینگ جداگانه برای معلولین و جانبازان از دیگر پیش بینی های در نظر گرفته شده در این طرح است.
پارکینگ عمومی، انباری جهت شارژ روزانه کالا در فضایی بالغ بر 12 هزار متر مربع و اختصاص پارکینگ جدا گانه و مستقل برای واحد های تجاری مجتمع از دیگر ویژگی های طرح به شمار می رود.

نصف راه تبریز

سالنهمکف:
واحد های تجاری در متراژ های 30 تا 800 متر مربع / هایپرمارکت عظیم در 12000 متر مربع/ باغ ایرانی مفرح و رستوران سنتی در مرکز این مجموعه در 6000 متر مربع هشت بهشت تبریز پروژه ای است با طراحی بی نظیر، با زیر بنایی بالغ بر 170 هزار متر مربع که بر اساس آخرین طراحی های روز اروپا انجام گرفته است. طبقه همکف این پروژه با تلفیقی هنرمندانه از سنت و مدرنیته و با رویکرد احیای بافت تاریخی و سنتی بنا در قالب موزه آسیاب آبی، نمایشگاه آثار هنر دستی مردم آذربایجان و تبریز از بخشهای اصلی مجتمع بوده و با چشم اندازی زیبا و رویایی، تداعی گر باغ بهشت ایرانی خواهد بود. در این بخش از طرح واحد های تجاری درون بنا با مشاعات بالای 5 متر و ارتفاع بالای 8 متر قرار داشته، همگی جز مدرنترین واحد های تجاری روز دنیا محسوب شده و در ساخت، چینش و طراحی آنها برخوردار بودن از نور طبیعی و مصرف کم انرژی برا تامین روشنایی و استاندارد های لازم در خصوص طول دهنه مناسب برای تمام واحد ها کاملا رعایت گردیده است. واحد های تجاری مجتمع با متراژ های 25 – 800 متر همگی دارای بالکن بوده و نقطه ثقل مجتمع را تشکیل می دهند.

واحد های مجتمع
طبقه اول:
شهربازی سرپوشیده در 8000 متر مربع برای تمتم سنین / واحد های اداری و تجاری / فست فود و کافی شاپ / فضای نمایشگاهی / محل نگهداری کودکان نیم طبقه اول: تالار های پذیرایی مدرن و مجزا با امکانات و تجهیزات پیشرفته با چشم اندازی زیبا و ورودی و پارکینگ اختصاصی در ظرفیتهای 300 و 700 نفر پروژه هشت بهشت تبریز با تراکم سنجی مناسب و با در نظر گرفتن ایستگاه جهت سوار شدن و پیاده شدن مسافران از طریق تاکسی و مجاورت با ایستگاه مترو چهارراه لاله تجربه خریدی لذت بخش و به دور از مشکلات ترافیکی را برای مردم برنامه ریزی کرده است.

تجاری هشت بهشت تبریز

دو بلوک شمالی و جنوبی این طبقه توسط رینگ شیشه ای زیبایی با یکدیگر ارتباط داشته و چشم انداز آن را باغ ایرانی با فضای کاملا سنتی و آرامش بخش تشکیل می دهد. در طبقه اول مجتمع مهدکودک با تمامی امکانات سر گرمی و بازی جهت نگهداری و پرورش خلاقیت کودکان و آرامش خیال والدین در نظر گرفته شده است تا زمینه ی تسهیل خرید با خیالی آسوده برای والدین به خوبی فراهم گردد.
دفتر مدیریت و پرسنل هشت بهشت در طبقه اول بنا قرار داشته و علاوه بر اینها ، سالن آمفی تاتر آن یاد بودی است از ارج هنر نمایش در تبریز و محلی برای گرد آمدن هنرمندان و علاقمندان به هنر نمایش در تبریز.

مرکز خرید هشت بهشت


طبقه دوم:
هشت بهشت تبریز پروژه ای است با بیشترین وسعت و کمترین طبقات، سعی مدیران این پروژه بر این است تا رفاه زندگی برای آرامش بیشتر همشهریان با کم کردن طبقات و در بستر زندگی بگسترانند. آرامش این نوع از معماری در باور مردم ناشی از حس درونی و اثری اثبات شده است و رعایت آن به پاس زنده کردن معماری سنتی شهر تبریز و گره زدن حضور مردم تبریز در این پروژه با حسی بر خواسته از فرهنگ و سنت ایرانی صورت پذیرفته است. در طبقه دوم و فوقانی مجتمع سه سالن و تالار مجزا برای برگزاری مراسم یادبود های مردم در نظر گرفته شده است این تالار ها با ظرفیت متفاوت 300 تا 700 نفر بوده و برای دسترسی به این سالن ها آسانسور و پارکینگ مجزا پیش بینی شده است تا مهمانان و برگزار کنندگان در این تالار ها بدون تماس با سایر بخش های مجتمع به اجرای مراسم خود بپردازند.هشت بهشت شهر تبریز

محوطه پروژهمسابقه هشت بهشت تبریز


مسابقه

بنظرتان جواب کدام است؟!
از اون مهمتر جایزه اش چیه؟!


یکسال رب تبرک حمییییییییییییییید!


قبلا در پست هایی به هشت بهشت و کاخهای مربوطه و تاریخ آن اشاره ای شده بود  (( هشت بهشت، عمارت زیبایی در تبریز است که با نام‌های: عمارت عشرت آباد، کاخ گلستان، باغ فرهاد و شیرین و باغ شمال مشهور است.این عمارت یکی از ابنیه مهم دوره قراقویونلوها، آق قویونلوها، صفویه و به خصوص دوره قاجار بود.
کاخ هشت بهشت نیز نمونه‌ای از این بناها است که اکنون نه‌ تنها اثری از این کاخ باشکوه باقی نمانده بلکه حتی می‌توان گفت که وجود چنین بنای باشکوهی به فراموشی سپرده شده‌ است.هشت بهشت که یکی از کاخ‌های زیبا و معروف دوره آق‌قویونلو بود، در سال ۸۸۸ هجری قمری، به دستور سلطان یعقوب پسر امیرحسن بیک مشهور به اوزون حسن، بنا شد.
بر مبنای آنچه در اسناد و مدارک آمده‌ است: کاخ هشت بهشت تبریز در اوایل عهد صفویه نیز قصری شاهانه بود. در دوران شاه اسماعیل اول صفوی که تبریز پایتخت بود در ذکر احوال آن شهریار به دفعات به نام عمارت و باغ هشت‌ بهشت برمی‌خوریم که مراسم شاهانه در آنجا برگزار می‌شده‌ است.))

لینک های مربوطه را بالا قرار دادم...

حال بسیار کوتاه به هشت دروازه های قدیمیی شهر تبریز اشاره دارم...

دروازه تبریزتبریز هم در زمان صفویان پایتخت ایران بود هم زمان ایلخانیان به همین دلیل مثل تمام شهر های بزرگ دنیا دروازه هایی دارد که تعداد آنها طبق آمار و ارقام به 9 دروازه می رسد که به شرح زیر است :

1- سورخاب قاپی سی
2- باغمئشه قاپی سی
3- خییاوان قاپیسی
4- نوبر قاپی سی
5- میارمیار قاپی سی
6- گجیل قاپی سی
7- ایستامبول قاپی سی
8- دوه چی قاپی سی


دروازه تاریخی

دسته بندی : تبریز , * پروژه های عمرانی و شهری ,
برچسب ها : هشت بهشت تبریز , هایپرسان تبریز , پروژه هایپرمارکت تبریز , هشت بهشت , نجم خاورمیانه , دروازه های تاریخی تبریز ,» درباره تبریز و آذربایجان و اخبار About and News ( پنجشنبه 15 اسفند 1398 )
» ویروس کرونا تهدیدی در ایران ( پنجشنبه 8 اسفند 1398 )
» نقاش و نگارگر استاد علی اصغر پتگر ( جمعه 25 بهمن 1398 )
» زینب پاشا بانوی رابین هود ایران ( جمعه 18 بهمن 1398 )
» خانه زیبا که به هتل بوتیک در تبریز تبدیل می‌شود ( یکشنبه 6 بهمن 1398 )
» بنیس شبستر ، روستای دانشگاهی بدون بیکار و بی سواد ( چهارشنبه 25 دی 1398 )
» برف زمستانی 1398 تبریز ( پنجشنبه 19 دی 1398 )
» اردبیل؛ سرزمین چشمه‌های بهشتی آذربایجان ( شنبه 14 دی 1398 )
» مشکلات صنعت کفش چرم دستدوز تبریز ( چهارشنبه 4 دی 1398 )
» شب خاطره ها چیلله گئجه‌سی ( شنبه 30 آذر 1398 )
» خلیل بحران طنز پرداز ( چهارشنبه 20 آذر 1398 )
» شهر شکی جمهوری آذربایجان ( شنبه 9 آذر 1398 )
» پاکبان و جدال با فاضلاب برای یک لقمه نان حلال ( یکشنبه 3 آذر 1398 )
» دوربین تبریز لینک 80 ( گردشی در اطراف بیلانکوه ) ( پنجشنبه 23 آبان 1398 )
» پارک باغ‌شهر تبریز ( دوشنبه 13 آبان 1398 )
» مسجد حسن پاشا در انتظار احیا ( جمعه 3 آبان 1398 )
» شهر گمشده اوجان آذربایجان در راه احیا ( جمعه 26 مهر 1398 )
» عشایر شاهسون آذربایجان از اصالت تا زندگی شیرین ( دوشنبه 15 مهر 1398 )
» مصاحبه مینا خلیل‌ زاده فتحی برنده جایزه هوانوردی آمریکا ( چهارشنبه 10 مهر 1398 )
» چهار پروژه و نابودی چهار اثر تاریخی تبریز ( پنجشنبه 4 مهر 1398 )
» زووفان حیوانات تبریز ( دوشنبه 25 شهریور 1398 )
» تصاویر محمدحسن‌میرزا قاجار در دارالحکومه تبریز ( چهارشنبه 20 شهریور 1398 )
» دلیرمردی که سوختن ارسباران را برنتابید ( دوشنبه 11 شهریور 1398 )
» حوادث اشغال تبریز توسط ارتش سرخ در شهریور ۱۳۲۰ ( دوشنبه 4 شهریور 1398 )
» شهروند لینک آذربایجانی 78 ( مهری نژاد ) ( سه شنبه 29 مرداد 1398 )
» سرگذشت دراماتیک امپراتوران مدرسه‌سازی مردانی آذر ( شنبه 19 مرداد 1398 )
» ضرورت احیا هتل قدیمی گراند و محله پاساژ تبریز ( جمعه 11 مرداد 1398 )
» ساعت به وقت گدایی در شهر بدون گدا تبریز ( دوشنبه 31 تیر 1398 )
» شهروند لینک آذربایجانی 77 ( آراز نویدی ) ( جمعه 21 تیر 1398 )
» چهارمین جشنواره خلاقیت و نوآوری تبریز ( پنجشنبه 13 تیر 1398 )
موضوعات

لینکستان

» سازمان گردشگری شهرداری تبریز Tourism Development Organization of Tabriz Municipality
» گردشگری آذربایجان شرقی - تبریز توریست
» آپارات کارتونهای آذربایجانی
» وبلاگ کلیبر سیتی (پریسا)
» وبسایت تبریز دانلود (هادی)
» آنایوردوم خطبه سرا
» آذربایجان و پیرامون (عبدالحسین)
» وبلاگ بایرام (بیانی)
» وبلاگ جانیم آزربایجان(elçi bəy)
» وبلاگ مازگامت
» یئنی قاپی
» سایت ادبیات ترکی ایشیق
» شهرمن تبریز (یاشار)
» وبلاگ باخیش(شادی)
» وبلاگ سهند ما (محسن)
» خاطیره لر دوراغی (حسین واحدی)
» صنم در اوج (سجاد)
» وبلاگ اشعار ترکی آذری و فارسی
» یوردوم ملکان
» وبلاگ تبریز شهر اولین ها (سعید)
» سهند توپراقی(جواد نجات)
» املاک قربانی (اسپیران)
» وبلاگ ینگی اسپیران (محمد)
» آنــــا یــوردوم تــبریــز(عبدا.. رضوی)
» وبلاگ کشاورزی آمقانی اسکو(شوکتی)
» وبلاگ گوگان
» ....................................
» وبلاگ اخبار اردبیل (فرزاد)
» وبلاگ شهریمیز اورمو
» دئیه لر(دیگاله)-اورمیه
» وبلاگ مشگین شهر (میلاد)
» وبلاگ چشمه های بهشتی آرتاویل
» پروژه های عمرانی ایران
» وبسایت مشهد امروز (اشکان)
» مشهد شهر بهشت (امیرحسین)
» وبلاگ شهر خرم آباد
» وبلاگ هورامان
» وبلاگ برازجان (بوشهر)
» وبلاگ آموزش رانندگی
» هواشناسی ایرما
» ......................................
» وبلاگ گالری تراکتور
» وبسایت گسترش فولاد تبریز
» وبسایت باشگاه ماشین سازی تبریز
» وبسایت رسمی باشگاه تراکتورسازی
» لینک پیش فرض دوم
» لینک پیش فرض اول
» لیست لینک ها

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبریز دیجی لینکلر

تلگرام تبریز ویکی لینکلر

 اینستاگرام تبریز ویکی لینکلر

 آپارات شبکه سهند

آپارات سهند موزیک

آپارات سهند کارتون

آشپزی آذربایجان

تبریز 2018

فیسبوک

لنزور

آذربایجان نیوز

توریسم و گردشگری

سوغات و صنایع دستی

هواشناسی آذربایجان

اصالت و رسوم آذربایجان

مشاهیر

اولین های تبریز

ترکی آذربایجانی

تاریخ باستان

درباره ما


مجموعه تبریز ویکی لینکلر
Tabriz WikiLinks
آغاز وبلاگ در آذر ماه 1391
*******************

وبلاگ تبریز ویکی لینکلر
Tabrizlinks.mihanblog.com

وبلاگ تبریز دیجی لینکلر
Tabrizdigilinks.mihanblog.com

اینستاگرام تبریز ویکی لینکلر
Instagram.com/tabrizlinks

فیس بوک تبریز ویکی لینکلر
Facebook.com/tabrizlinks

شبکه ویدیویی نماشا تبریز لینک
Namasha.com/tabrizlinks

آپارات ویدیویی شبکه سهند
Aparat.com/sahandtv

آپارات ویدیویی سهند موزیک
Aparat.com/sahandmusic

آپارات ویدیویی سهند کارتون
Aparat.com/sahandcartoon

آپارات ویدیویی آشپزی آذربایجان
Aparat.com/sahandchef

آپارات ویدیویی بازنشر تبریز 2018
Aparat.com/tabriz_2018

کانال یوتیوب ویدیویی
youtube.com/tabrizlinks

گالری لنزور تبریز ویکی لینکلر
Lenzor.com/tabrizlinks

تلگرام تبریز ویکی لینکلر
https://t.me/tabrizlinks
@tabrizlinks


ایجاد کننده وبلاگ : تبریز قارتال


  گوگل

  ویکی پدیا

  کتاب ترکی

  دیکشنری زبان ترکی

  دایره المعارف مجازی

  دریاچه ارومیه

  مستمندان تبریز

  استخدامی

  تبریز سرچ

  دیوار تبریز

  رقص آذری

  زنجان توریسم

  تبریز مدرن

  tripadvisor

  تراکتور لینک

  آمار و داده های تبریز

  نصرنیوز

  خبرگزاری شهریار

  آخار آذ

  آناج

  آذرقلم

  دورنا نیوز

  میراث فرهنگی آذربایجان

  صدا و سیمای مرکز استان آذربایجانشرقی

  استانداری آذربایجان شرقی


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic