تبلیغات
تبریز ویکی لینکلر - بزرگترین وبلاگ تبریز و آذربایجان - آیسان تبریز ابر پروژه ای راکد
 

تبریز ویکی لینکلر

 
آیسان تبریز ابر پروژه ای راکد
نظرات |

Aysun پروژه ای که به کما رفت ..!

چند سال بود که صحبتها سر پروژه عظیم آیسان تبریز زیاد بود و کار آن در منطقه ای تاریخی شروع شد و فنداسیون و پی کاری آن انجام شد ولی ناگهان همه چیز راکد و به کما رفت ..!

آیسان تبریز

یک زمینی عظیم آن هم بر روی منطقه تاریخی میارمیار مانند پروژه عتیق و میدان منصور (ابریشم فعلی) که هم تاریخ و هویت شهر را به یغما برد هم پروژه ای بزرگ که همه در مورد آن صحبت میکردند متوقف شد و یک زمینی نیمه کاره راکد شد. اینها همه از برنامه ریزیهای نادرست و قراردادهایی نامطمئن و فسادهایی خبر میدهند که آینده ساختار کلانشهر تبریز و مردم آنرا ناراحت میکند.
کم نیست پروژه های رویایی مانند آیسان که همچنان سرنوشتی نامعلوم و سوال برانگیز دارند شاید پروژه عظیم هشت بهشت و حتی خود میدان ابریشم که همچنان ناتمام است اما در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد همانطور ناقص افتتاح کردند نیز اشاره کرد.
استان آذربایجان شرقی و کلانشهر تبریز مجموعه منظمی از بی نظمیهای پروژه های عمرانی نیمه تمام است!

ویدیو کامل طراحی آیسان (پویا نگار)
[http://www.aparat.com/v/V6sw2]


برج نما: مجتمع چند منظوره اداری، تجاری و تفریحی آیسان در مرکز شهر تبریز با مشارکت شهرداری کلان شهر تبریز با چشم اندازی زیبا و منحصر به فرد طراحی ودر حال ساخت می باشد. این پروژه به دلیل موقعیت ممتاز جغرافیایی و سهولت دسترسی به معابر ارتباطی ایستگاه های مترو و پایانه اصلی اتوبوسرانی شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است . آیسان با برجهای دوقلو 43 و 39 طبقه خود و با ارتفاع بیش از 205 متر در ترکیب با مجموعه چند عملکردی تجاری ، تفریحی و خدماتی در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع و در مجموع با مساحت ساخت بیش از 600 هزار متر مربع به عنوان یکی از بزرگترین و با شکوه ترین مراکز تجاری و اداری کشور خود نمایی می کند.
http://www.aysan.ir


آیسان

پروژه عمرانی

پروژه مشارکتی - سرمایه گذاری مجتمع آیسان در تعداد طبقات که از 36 و33 طبقه به 40 و 39 طبقه و با افزایش تعداد مغازه ها از 1100 واحد تجاری به 1800 واحد تجاری و با افزایش تعداد پارکینگ از 3000 به 3800  تصویب و اجرایی شد. این مجموعه بزرگ تجاری تفریحی و رفاهی با داشتن 1800 واحد تجاری یکی از بزرگترین  مراکز خرید کشور خواهد شد 
5طبقه پارکینگ سرپوشیده به گنجایش3800 دستگاه خودرو -  6 طبقه تجاری شامل 1800 واحد تجاری - دو برج 39 و40 طبقه -  پردیس سینمایی با 3 سالن سینما و 2 سالن همایش - مجموعه شهر بازی سرپوشیده و پارک آبی به وسعت 35 هزار  متر مربع - مجموعه نمایشگاهی شامل گالری های نقاشی و فرش صنایع دستی و موزه  - مجموعه رستورانی شامل فست فود  کلاسیک کافی شاپ و سفره خانه سنتی - هتل 5 ستاره آیسان در 10 طبقه از برج 40 طبقه شامل 60 سوئیت  - هتل آپارتمان در 10 طبقه از برج دوم - 25 طبقه اداری - هایپر مارکت 20 هزار متری در طبقه اول و...

تبریز

نهم دی 1392 خبرگزاری شهریارنیوز: بازدید شهردار جدید تبریز صادق نجفی از پروژه های مشارکتی آیسان و میارمیار
http://shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=10301
این پروژه در سال 1388 شروع به اجرا شده بود و
تا اواخر سال 92 و همین شهردار پروژه اجرا میشد!

شهردار تبریز

1393/02/10 
ایسنا - دبیری رییس شورای شهر تبریز خبر داد:
اولتیماتوم شهردار تبریز به طرف مشارکت پروژه آیسان

دکتر شهرام دبیری اظهار کرد: طرف مشارکت، سرمایه گذار موفقی است که در بندرعباس و دبی سرمایه گذاری های کلانی انجام داده، ولی متأسفانه افزایش قیمت ارز این سرمایه گذار را با مشکل مواجه کرده که در روزهای آتی باید تعیین تکلیف کند، در غیر اینصورت از طریق مراجع قانونی مسئله را پیگیری می کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تبریز تمام امکانات را در اختیار این سرمایه گذار گذاشته و طرف مشارکت، سرمایه ای برای اجرای پروژه تزریق نکرده است؟، بیان کرد: یه هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد، طرف مشارکت با پول خود ترمینال قدیم را تملک کرده و بعد از انجام هر مرحله از کار، شهرداری تبریز به وی هزینه پرداخت می کند.
دبیری تأکید کرد: باید از پیش فروش واحدهای پروژه آیسان جلوگیری می کردیم، با این حال، باتوجه به ارزش افزوده زمین هیچ نگرانی از بابت خسارات احتمالی نداریم و همچنین سند های این پروژه نیز به نام شهرداری تبریز است.

طرح آیسان

aysun

سکانس آخر به کما رفتن آیسان ، گزارش از زهرا ناصران
۱۹ آذر ۱۳۹۳  مسیر بن بست پروژه مشارکتی آیسان ، خواب زود هنگام رؤیای بزرگ تبریزی‌ها !
برای تکمیل پروژه آیسان شرکت عمران و توسعه آذربایجان مداخله می کند
مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه آیسان همانند یکی از پروژه های شهری است که نیازمند تامین مالی است تا مساله و مشکل این پروژه حل شود.
احمد سجودی افزود: شرایط اقتصادی به نحوی است که حتی برخی از پروژه های دولت نیز به اتمام نرسیده است.
وی عدم تخصیص بودجه را یکی از اساسی ترین مشکلات پروژه ها دانست و ادامه داد: برخی پروژه ها به علت نبود ثبات مالی در کشور با مشکلات جدی مواجه شده اند.
مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان خاطرنشان کرد: بخش خصوصی برای تامین منابع مالی خود برای ادامه پروژه به دنبال تسهیلات بانکی می رود که متاسفانه نرخ وام های بانکی بسیار بالاست.

پروژه نیمه تمام تبریز

طرح نیمه تمام تبریز

تاکنون کمبودهای پروژه آیسان مشخص نشده است
سجودی ادامه داد: بخش خصوصی برای اتمام پروژه مجبور است با فروش ملک های خود بتواند بودجه مورد نیاز را برای اتمام پروژه ها تزریق کند که متاسفانه به علت رکود این امر نیز کارساز نخواهد بود.
در صورت مشخص شدن کمبودهای پروژه آیسان شرکت عمران و توسعه آذربایجان برای اتمام سریع این پروژه کمک خواهد کرد.
وی همچنین در ادامه افزود: طبق دستور شهردار کلانشهر تبریز برای تسریع در اتمام پروژه آیسان شرکت عمران و توسعه آذربایجان وارد عمل خواهد شد.
سجودی خاطرنشان کرد: تاکنون کمبودهای پروژه آیسان مشخص نشده است و در صورت مشخص شدن این شرکت برای اتمام سریع این پروژه کمک خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در خصوص عدم بهره برداری از برخی پروژه های شهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دلایلی همچون عدم تملک مهمترین نقش را در این خصوص دارند که در همین راستا راهکارهای لازم برای بهره برداری از پروژه آیسان پیدا شده و در آینده نزدیک احتمالا شهرداری هم وارد مشارکت با مجری پروژه می شود.

پروژه آیسان

آیسان تبریز

مشارکت یکی از موسسات مالی اعتباری در پروژه سرمایه گذاری آیسان
همچنین سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در خصوص آخرین وضعیت پروژه آیسان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: مشکلات تامین منابع مالی برای ادامه اجرای پروژه آیسان رفع شده و قرار است یکی از موسسات مالی اعتباری در این پروژه سرمایه گذاری کند.
سعید حاجی زاده همچنین در ادامه افزود: توافقات اولیه در خصوص سرمایه گذاری یکی از موسسات مالی اعتباری برای ادامه اجرای پروژه آیسان انجام شده است و در آینده ای نزدیک شاهد آغاز عملیات ادامه این پروژه در سطح تبریز خواهیم بود.

سرمایه گذار جدید اجرای پروژه آیسان را ادامه می دهد
یکی از اعضای شورای اسلامی تبریز نیز در خصوص آخرین وضعیت پروژه سرمایه گذاری آیسان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: قرار است سرمایه گذار قبلی این پروژه خلع ید شود و سرمایه گذار جدید ادامه پروژه را برعهده بگیرد.
مبالغ سرمایه و هزینه برای اجرای پروژه آیسان توسط سرمایه‌گذار قبلی برآورد شده و قرار است به او پرداخت شود تا سرمایه‌گذار دیگری این پروژه را ادامه دهد.
داود امیر حقیان همچنین در ادامه افزود: مبالغ سرمایه و هزینه برای اجرای پروژه آیسان توسط سرمایه گذار قبلی برآورد شده و قرار است این مبالغ به او پرداخته شود تا سرمایه گذار دیگری ادامه این پروژه را انجام دهد.
شهردار کلانشهر تبریز نیز در بازدیدی که در فروردین ماه امسال از پروژه سرمایه گذاری پروژه آیسان به عمل آورده بود، اظهار کرد: این طرح از طریق فروش اوراق و با مشارکت شهرداری تبریز آغاز شده و تعلل بیش از این در اجرای طرح جایز نیست.

پارکینگ طبقاتی

برجهای آیسان

پیش فروش واحدهای که ۳ درصد رشد نشان می دهد
صادق نجفی با تاکید بر حمایت از زمینه های سرمایه گذاری گفت: از موضوعات سرمایه گذاری حمایت می کنیم اما در عین حال، در مقابل سستی و اهمال در اجرای پروژه های مشارکتی سکوت نمی کنیم.
وی با اشاره به روند کند پروژه آیسان اظهار داشت: این پروژه از زمان آغاز تنها سه درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با این وجود، اقدام به پیش فروش واحدهای خود نیز کرده است.
شهردار تبریز اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به رغبت سرمایه گذاری مطمئن در پروژه های عمران شهری در صورت نیاز، بلافاصله نسبت به زمینه سازی برای مشارکت سرمایه گذار دیگر در این پروژه اقدام می کنیم.

مجتمع تجاری

سه بعدی

سکانس سوالات نهایی مردمی :
حال با همه این اوصاف تکلیف مردم خاک خورده و از بین رفتن بافت تاریخی میارمیار و نیز پروژه بلاتکلیف و راکد چیست؟!
چرا برنامه ریزیهای و آینده نگری مدیران شهری و عمرانی و عقد کنندگان قراردادهای ما انقدر ناشیانه عمل میکنند؟!
چرا هیچکس نه از مدیران و شورای جدید جوابگو و اقدامی میکند و نه مدیران و شهرداری و شورای قبلی و نه سرمایه گذارها و اصلا جناب عشاق کجاست؟!
چرا هیچکس پاسخگوی این ریخت و پاشها و هدر رفت بودجه و بیت المال و فسادهای مشهود نیست؟!
آیا به این نتیجه میرسیم که در تبریز و آذربایجان سنگ بزرگ نشانه نزدن است و همیشه محروم از سرمایه گذاریهای بزرگ مثل پدیده شاندیز هستیم؟!
سوال آخر: پس این آیسان بالاخره چه خواهد شد؟!

لینک مجموعه پستهای پروژه های عمرانی


مرتبط با : تبریز * انتقاد،پیشنهاد لینک * پروژه های عمرانی و شهری
برچسب ها : پروژه آیسان تبریز-مجتمع تجاری-طرح آیسان-پروژه های نیمه تمام تبریز-پروژه باغ گلستان تبریز-شهرداری تبریز-سرمایه گذاری مشارکتی-
نویسنده : تبریز قارتال
تاریخ : چهارشنبه 18 شهریور 1394
زمان : 12:25 ق.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
std testing centers جمعه 2 تیر 1396 06:46 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب در آغاز آیا واقعا نشستن خوب با من پس از برخی
از زمان. جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی
که. من با این حال مشکل خود را با جهش در منطق
و شما ممکن است را خوب به کمک پر
همه کسانی شکاف. اگر شما که می توانید انجام من می قطعا تا پایان مجذوب.
Ayhan چهارشنبه 18 شهریور 1394 04:50 ب.ظ
واقعا مطالب حق و بجایی نوشتی دست مریزاد
لطفا به پویا پیشنهاد بده این مطالب رو تو سایت خودش بزاره چون شهرداری اون سایتو همیشه پیگیری میکنه
تبریز قارتال پاسخ داد:
تشکر از شما لطف دارین... امیدواریم آیسان از بلاتکلیفی در بیاد و دوباره جان بگیرد و کار بشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
:: ساختمان های تاریخی تبریز ؛ از خاک خوردن تا خاک شدن
:: Ben king in Tabriz
:: Flinflins and Tintin in Tabriz
:: هویت و اصالت و فرهنگ و هنر زیبای آذربایجانی ها
:: باغشمال تبریز
:: بهار طبیعت آذربایجان شرقی
:: زخم نمکی بر پیکره دریاچه همیشه اورمیه
:: سیزده بدر و تبریزگردی مسافران نوروزی 97
:: سوغاتی های خوردنی تبریز و آذربایجان شرقی
:: ایل بایرامیز موبارک ، نوروز سال 1397
:: جاهای ندیدنی تبریز در آستانه نوروز !
:: کاروانسراهای یام مرند و خواجه نظر جلفا در آذربایجان شرقی
:: آب، آتش، باد، خاک ؛ چهارشنبه های رنگی آذربایجان
:: روستاهای زینجناب و خلجان در بخش تبریز
:: دکتر جواد هیئت
:: دهستان اسپیران تبریز
:: شهروند لینک آذربایجانی 72 (عکاس کمال شبخیز)
:: دوربین تبریز لینک 77 ( شهرگردی تبریز در سال 96 )
:: درباره تبریز و آذربایجان و اخبار About and News
:: نادرشاه و ایل ترک افشاریه ایران
:: شهروند لینک آذربایجانی 71 (عکاس فرشید فرج الهی)
:: نگاهی بر تبریز پایتخت فرش دستبافت جهان
:: کمبود پارکینگ در کلانشهر تبریز
:: دریاچه اورمیه از مرگ تا زنده شدن دوباره
:: قلعه جوشین ورزقان آذربایجان شرقی
:: تصاویر کمیاب از تبریز شهر نوستالژیک قدیم ایران
:: شب چله 1396 به ترکی
:: تبریز مهد ورزش چوگان ایران
:: برف پاییزی در آذرماه 1396 تبریز
:: آغاز دراماتیک پیش روی تبریز 2018


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ