تبریز ویکی لینکلر

 
اسکیت در مجتمع ورزشی سایمان ائل گلی
نظرات |

مجتمع ورزشی سایمان بزرگترین سالن خاورمیانه

در تبریز فعلا 7 پیست اسکیت سواری استاندارد وجود دارد که از جمله:
پیست اسکیت پردیس رسالت
پیست اسکیت فدک تبریز
پیست اسکیت مجمتع پتروشیمی
پیست اسکیت عباس میرزا
پیست اسکیت پارک شمیم
پیست اسکیت میثاق
و پیست اسکیت سایمان ائل گلی (شاهگلی)

امیدواریم در همه شهرهایمان بخصوص کلانشهر تبریز که با کمبود فضاهای ورزشی تفریحی مواجه بوده و هم نسل جوان زیادی دارد اقدام به ساخت چنین مراکز و پیستهای ورزشی شود.
در کل اسکیت هم یک ورزش تفرحی خوب است که البته در تبریز جوانان بسیار با استعدادی هم فعالیت دارند که باید حمایت شوند.

پیست اسکیت عباس میرزا
ورزش اسکیت
پیست اسکیت پتروشیمی تبریز
اسکیت بازان تبریز
آفرین بر اسکیت بازان تبریز
اسکیت بازی

اسکیت سواران

در مورد مجتمع

مجتمع فرهنگی ورزشی سایمان دارای 7 قسمت مختلف می باشد که عبارتند از :
    زمین اسکیت استاندارد ( اولین بار در خاورمیانه )
    فست فود
    کافی شاپ
    سالن بدن سازی  ( بانوان )
    رستوران سنتی
    سالن بازی های کامپیوتری
    فروشگاه ورزشی
این مجتمع واقع در ائل گلی ( شاهگلی )  تبریز 500 متر پایین تر از هتل قرار دارد .

پیست اسکیت مجتمع سایمان با استاندارد های جهانی ساخته شده که در این پیست انواع ورزش های مختلف اسکیت در حال انجام می باشد .
سبک های اسکیت قابل اجرا در این پیست :
    اسکیت مبتدی
    اینلاین هاکی
    اینلاین فری استایل
    فیگور اسکیت ( اسکیت نمایشی )
    اسپید ( اسکیت سرعت )

Sayman Complex in Tabriz
پیست اسکیت

پیست اسکیت تبریز

سایمان ائل گلی

sayman

کلاس های آموزش اسکیت  از صبح  تا ساعت 5 بعد از ظهر می باشد که بعد از سپری شدن این مدت تایم آزاد پیست برای عموم اسکیت بازان فعال هست .

آموزش:  8 صبح تا 5 عصر
تایم آزاد : از ساعت 17 الی 24 هر روز
مبلغ ورودیه برای هر روز : 7000 تومان

مهرنیوز / این پیست قابلیت انجام بازی های تنیس ، والیبال و بسکتبال را در تایم های اختصاصی دارا می باشد .
این طرح در مساحتی بالغ بر پنج هزار و 500 متر زیر بنا ساخته شده که یک هزار و 500 متر مربع آن به اسکیت اختصاص دارد.

بزرگترین پیست اسکیت هاکی خاورمیانه در تبریز با حمایت بخش خصوصی توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز در مجموعه ائل گلی تبریز و در مدت زمان دو سال ساخته شده است.

طرح سه بعدی فروشگاه سایمان که بهره برداری شده است
فروشگاه پیست

پروژه پیست اسکیت تبریز

فروشگاه اسکیت تبریز
رستوران سنتی سایمان
فکر کنم آقای دکتر بابایی اقدم عضو شورای شهر اونجا نشستند

رستوران سنتی

این سالن که از کف پوش استاندارد و مطابق با معیارهای جهانی برخوردار است، شهریور 1393 میزبان اردوی های تیم ملی اسکیت هاکی زنان و مردان کشور بوده و در حال حاضر اردوی تیم های ملی بانوان و آقایان در این پیست برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در حال برگزاری است.
این سالن ظرفیت فعالیت ورزشکاران فری استایل و اسکیت هنری را نیز دارد و با افتتاح این پیست بخش عظیمی از مشکلات سخت افزاری ورزشکاران و جامعه اسکیت استان حل می شود.
این مجموعه دارای پیست اسکیت هاکی، جایگاه تماشاچیان، فروشگاه ورزشی، رستوران، بخش اداری است که در فاز نخست، پیست اسکیت هاکی، جایگاه تماشاچیان، بخش اداری و فروشگاه ورزشی آن افتتاح شد و فاز دوم آن نیز قرار است تا دو ماه آینده به بهره برداری کامل می رسد.

مجتمع سایمان تبریز

سالن اسکیت
طرح سه بعدی رستوران مجتمع سایمان
سایمان
سالن بدنسازی سایمان
سالن بدنسازی

نحوه قرار گیری درست هنگام حرکت با اسکیت
پاها را به صورت موازی قرار داده و ابتدا به حالت ایستاده قرار میگیریم
سپس کف دستها را روی ران سر داده و به پایین می اوریم تا کف دستها روی زانوها برسد قوز نباید کرد و آرنجها نیز نباید خم شود که در این حالت باید سه نقطه از بدن روی یک خط صاف قرار بگیرد
1-شانه ها
2-زانوها
3-جلوی کفش های اسکیت


از خودم خجالت کشدیم وقتی اینها دیدم!
ورزش

اسکیت سواری

اسکیت روی یخ در ائل گلی ساغول کیشی داشقا اؤستونده !
هاکی

راستی کلاه ایمنی ورزش اسکیت یادتان نرود...

شب هم از اونجا در اومدین یک سری به باغ پارک بزرگ و زیبا و تاریخی شاهگلی تبریز بزنید صفا دارد...


مرتبط با : تبریز * پروژه های عمرانی و شهری
برچسب ها : اسکیت سواری-سالن سایمان تبریز-پیست هاکی-بزرگترین پیست اسکیت-اسکیت بازان تبریز-مجتمع ورزشی تفریحی-پیست اسکیت تبریز-
نویسنده : تبریز قارتال
تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394
زمان : 01:30 ب.ظ
هنر نگارگری رحیم عظیمی معلول تبریزی
نظرات |

نگارگری هنرمند در شهر پایتخت نگارگری

این گزارش علاوه بر نمایان کردن هنر مردم یک شهر نشان از پشتکار و امید جوانی خبر میدهد که یک الگو برای جامعه میتواند باشد، پس باهم گزارش را میبینم.

رحیم عظیمی

وقتی دل و پا یکی می‌شود...

طوری قلم را در لای انگشتان پا نگه می‌دارد و نقاشی می‌کشد که گویی قدرت دست‌های قطع شده‌اش در پاها جمع شده، «رحیم عظیمی» با پا نگارگری می‌کند و آثاری می‌آفریند که دست‌ها از خلقشان عاجزند.

خبرگزاری مهر –
خبرنگار: محمدرضا علی اشرفی:
بعد از گذر از میدان ساعت که هنوز هم گواهی قدمت تبریز است و برج ساعت آن که هر ۱۵ دقیقه با طنین موزون زنگ‌هایش گذر زمان و عمر آدمی را به رهگذران هشدار می‌دهد، از خیابان مقصودیه می‌گذرم و در انتهای کوچه‌ای مشرف به مسجد میدان، به منزلگاه جوان معلولی می‌رسم که اراده را در هنرهایش معنا کرده است و با تکیه بر قدرت پاهایش آثار هنری زیبایی خلق می‌کند.

در می‌زنم و جوانی رعنا و قد بلند در را به رویم ‌می‌گشاید، به جای دست دادن باهم روبوسی می‌کنیم چون از داشتن هر دو دست محروم است، این جوان همان «رحیم عظیمی» نگارگر معلول است، با خوش رویی تمام مرا به داخل خانه دعوت می‌کند، خانه‌ای باصفا که بوی دلمه‌های برگ مو مادر خانه به فضای آن عطر سنت و سرزندگی بخشیده است.

مرا به اتاق کوچک اما باصفایش که تنها جا برای دو سه نفر دارد راهنمایی می‌کند، اتاقی که بیشتر شبیه نگارخانه است. مداد، قلم‌مو، پالت، کاغذ و زیر دستی‌ها دور تا دور اتاق را پر کرده و کمدی کوچک هم در گوشه‌ای از اتاق گنجینه لوح تقدیرها و جوایز نگارگر معلول است.

هنرمند جوان

چای بابونه خوش‌رنگ مادر رحیم خستگی راه را از تنم بدر می‌کند و باهم مشغول صحبت می‌شویم. رحیم خود را معرفی می‌کند و می‌گوید: ۲۳ سال دارم و در روستای عیش آباد مرند به دنیا آمده‌ام که در ۱۰ سالگی بر اثر حادثه‌ای دستانم را از دست دادم.

حادثه‌ای که باعث شد رحیم دستان خود را از دست دهد
از مادر رحیم در مورد حادثه‌ای سوال می‌کنم که باعث شده تا دستان فرزند معصومش قطع شود، انگار برایش سخت است که آن روزها را به یاد آورد و بازگو کند ولی این چنین جواب می‌دهد: آن موقع هنوز در روستا زندگی می‌کردیم، رحیم با استعداد بود، هم درس می‌خواند و هم کار می‌کرد، در آن روز حادثه نیز پیش خودم مشغول بافتن فرش بود که برای بازی کردن با بچه‌ها بیرون رفت.

در حین بازی رحیم را برق فشار قوی گرفته بود که بعد از رفتن به بیمارستان‌های مختلف و مشورت با پزشکان همه گفتند باید دست‌های فرزندم قطع شود.
مادر رحیم ادامه می‌دهد: چند ساعتی از رفتن رحیم می‌گذشت که با صدای جیغ و داد بچه‌های همسایه‌ها و کمک خواستن آنها هراسان به کوچه دویدم، تا از خانه بیرون آمدم فرزند معصومم را دیدم که روی زمین دراز کشیده و به شدت مجروح شده است.

مادر رحیم آهی می‌کشد و می‌گوید: در حین بازی رحیم را برق فشار قوی گرفته بود که بعد از رفتن به بیمارستان‌های مختلف و مشورت با پزشکان همه گفتند باید دست‌های فرزندم قطع شود، حال عجیبی داشتم و نمی‌دانستم قرار است چه اتفاقی سر رحیم بیاید، این سوال آزارم می‌داد که قرار است آینده رحیم چه شود، بالاخره بعد از چند روز دست‌های رحیم قطع شد.

نگارگری

توکل بر خدا، تلاش و پشتکار سه عامل موفقیت نگارگر معلول


در این لحظه اشک از چشمان این مادر دلسوز سرازیر می‌شود و به بهانه آوردن میوه از اتاق بیرون می‌رود. رحیم بعد از رفتن مادرش این‌ چنین ادامه می‌دهد: در بیمارستان بستری بودم و دیگر دست نداشتم، ترس تمام وجودم را فرا گرفته بود و بدنم می‌لرزید، زبانم بند آمده بود و دلهره شدیدی داشتم از اینکه نکند من بمانم و حسرت بدنی بی دست.

رحیم ادامه می‌دهد: علاقه زیادی به درس و مدرسه داشتم برای همین تصمیم گرفتم با پاهایم بنویسم، چند ماهی گذشت و با تمرین و تکرار زیاد توانستم به خوبی با پاهایم بنویسم و نقاشی کنم.

نگارگر معلول که حالا می‌خواهد پا جای پای استاد کمال‌الدین بهزاد بگذارد، می‌گوید: بعد از آن حادثه، چند سالی گذشت و به جهت مسائل پزشکی و درمانی، با خانواده به مرند و سپس به تبریز آمدیم و در این خانه استیجاری ساکن شدیم. دیپلم را گرفتم و در رشته نگارگری دانشگاه صنایع دستی تبریز مشغول به تحصیل شدم.

برایم خیلی سخت بود که با این شرایط کنار بیایم ولی روز به روز به انگشتان پاهایم مسلط‌تر شدم و توانستم با پا بنویسم و نگارگری کنم.

معلول هنرمند

برگزیده ویژه نگارگری بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور ادامه می‌دهد: اوایل کار اذیت می‌شدم؛ کار کردن با پا خیلی سخت‌تر از دست بود، باید زیاد تمرین می‌کردم ولی به خوبی می‌دانستم که می‌توانم این کار را انجام دهم. برایم خیلی سخت بود که با این شرایط کنار بیایم ولی روز به روز به انگشتان پاهایم مسلط تر شدم و توانستم با پا بنویسم و نگارگری کنم.

روزگارش کاغذ نقاشی است و قلم‌مو و آبرنگ، عامل موفقیتش را سه چیز می‌داند: توکل بر خدا، تلاش و پشتکار، از علاقه‌اش به نگارگری می‌گوید و ادامه می‌دهد: نقاشی کشیدنم با پا به خاطر عشق و علاقه است، البته انتظار فروش این آثار و کسب درآمد را نیز دارم چراکه این تنها هنر و کاری است که می‌توانم انجام دهم و هزینه‌هایم را تامین کنم.

هنرمند جوان منبع و حامی مالی ندارد
از رحیم که چند ماه پیش در نهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران تقدیر ویژه‌ای از او شده است، درمورد مشکلاتش سوال می‌کنم که این چنین جواب می‌دهد: سختی‌های این راه آزارم می‌دهد به خصوص اینکه منبع و حامی مالی ندارم، تهیه ابزار لازم برای نقاشی پول می‌خواهد و اگر آبرنگ و قلم‌مو نداشته باشم باید قید نگارگری را بزنم.

رحیم عظیمی

سختی‌های این راه آزارم می‌دهد به خصوص اینکه منبع و حامی مالی ندارم، تهیه ابزار لازم برای نقاشی پول می‌خواهد و اگر آبرنگ و قلم‌مو نداشته باشم باید قید نگارگری را بزنم.
از جایش بلند می‌شود و با پا تخته نازک زیر دستی را از آن طرف اتاق می‌آورد، بعد به ترتیب قلم‌مو، آبرنگ و کاغذ را؛ اجازه نمی‌دهد کمکش کنم و اصرار دارد که خودش کارهایش را انجام دهد. بالاخره همه ابزارهای مورد نیازش را در گوشه‌ای جمع می‌کند و می‌نشیند و مشغول نگارگری می‌شود. طرحی نیمه تمام دارد و روی آن کار می‌کند؛ نقاشی نیمه تمام او ذوالجناح اسب باوفای سیدالشهدا(ع) است.

با دیدن طرح و تلاش رحیم با پاهایش برای نگارگری ذوالجناح حس غریبی وجودم را دربرمی‌گیرد، از این طرح زیبایش تعریف می‌کند و می‌گوید: وقتی قطرات خون ذوالجناح را رنگ آمیزی می‌کردم چنان حال عجیبی داشتم که چند دقیقه‌ای گریه کردم و از خدا برای تمام بیماران شفا خواستم.

مادر رحیم دوباره به اتاق بر می‌گردد و از او در مورد آرزوهایش برای فرزند هنرمندش می پرسم که این‌ چنین جواب می‌دهد: بزرگترین آرزویم در دنیا این است که رحیم را در لباس دامادی ببینم، از خدا می‌خواهم به زودی شرایطی فراهم شود که رحیم بتواند ازدواج کند.

معلول جسمی

معلولان استعدادهای خاصی دارند که باید از آنها حمایت ویژه‌ای شود.

مادر است دیگر، حرف که می‌زند چشمانش پر از اشک شوق می‌شود و با لبخندی بر لب می‌گوید: معلولان استعدادهای خاصی دارند که باید از آنها حمایت ویژه‌ای شود.

هنر رحیم تنها به نگارگری با پا ختم نمی‌شود، او یک دست نوشته که نه، یک پانوشته با خطی نستعلیق برایم می‌نویسد با این مضمون که: مسئولان لطفاً معلولان را دریابید و حمایتشان کنید.

روزنامه‌های کف اتاق که چاپ امروز است ذهنم را مشغول می‌کند و از رحیم در مورد آن روزنامه‌ها می‌پرسم که می‌گوید: خودم آن روزنامه‌ها را می‌خوانم. می‌گویم چطور که روزنامه‌ای را با پا برمی‌دارد و همزمان با حرکت دادن انگشتان پا روزنامه را ورق می‌زند. رحیم تلفن همراه لمسی نیز دارد و هر از گاهی با انگشتان پای راست با تلفنش مشغول می‌شود.


پایتخت نگارگری مکتب اول تبریز
[http://www.aparat.com/v/hkYNF]

هنر نگارگری سنتی مینیاتور از صنایع دستی تبریز
[http://www.aparat.com/v/WB40C]


به اتاق دیگری می‌رویم که رایانه رحیم در آنجا و روی میز است، تعجب می‌کنم و از او در مورد نحوه کار کردن با رایانه می‌پرسم که روی صندلی می‌نشیند و با پای راست موشواره را می‌گیرد و با یکی از انگشتانش کلید چپ و با آن یکی کلید راست ماوس تق تق صدا می‌دهند، از انگشت وسطی پا نیز برای حرکت دادن غلتک وسط ماوس استفاده می‌کند. کار کردنش با ماوس واقعاً سریع است، بعد شروع به تایپ کردن با انگشتان پا می‌کند.

بالاخره بعد از چند ساعت هم صحبتی، با رحیم و مادرش خداحافظی می‌کنم. زندگی رحیم با مفاهیمی که در ذهن دارم متفاوت است. گاهی ساده و گاهی پیچیده! به سادگی صمیمیت و صفایی که فضای خانه این خانواده را پرکرده و به پیچیدگی هنرهایش که پُر از رمز و راز زندگی و حس قدرت خدا است.

خیابان مقصودیه را که به سمت میدان ساعت طی می‌کنم، نگاهم به دستان رهگذران متفاوت‌تر است، حالا خوب می‌دانم که دست دل گیراتر و توانمندتر از هر دستی است، حتی اگر دو دست هم نداشته باشی.

لینک پست حسین مهین حسین نیا

لینک پست مسابقات یو سی مس
لینک پست مقبره دوکمال تبریز
لینک پست دانشگاه هنر اسلامی تبریز


مرتبط با : تبریز * مشاهیر آذربایجان
برچسب ها : معلول هنرمند-رحیم عظیمی-هنر نگارگری-نقاشی-امید جوانان-هنر مردم تبریز-نگارگر-
نویسنده : تبریز قارتال
تاریخ : پنجشنبه 29 مرداد 1394
زمان : 09:30 ب.ظ
حاشیه گردی
نظرات |

حاشیه در حاشیه

تبریز زمانی شهری یکدست بود اما حالا مانند سایر شهرها با زمانه پیش رفته و دو تکه و شکاف طبقاتی هم بیشتر گشته است!
مسئله ای که بیشتر نگران کننده میشود واقع شدن بخش اعظم حاشیه نشینی تبریز روی گسل شمالی بسیار خطرناک است که هرآن ممکن است فاجعه ای رخ دهد.

حاشیه تبریز

شهرداری یک شهر مطمئنا از ساماندهی، اسکان، مقاوم سازی و مسیر گشایی چنین بافت وسیعی با جمعیت حدود 500 هزار نفر عاجز خواهد بود. پس نیاز به کمک و همت ملی و دولتی و نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این مهم نیاز است و در صورت رخ دادن هرگونه فاجعه عواقب آن بر گردن بی توجهی های دولتی است که امیدواریم سریعا فکری بحال این چالش عظیم نمایند.

بنده هم همانطور که از جاهای خوب و دیدنی تبریز دیدن و گزارش و تصویر میزنم هر از گاهی برای دیدن این نقاط شهر، حاشیه گردی میکنم.
کاش مسئولان و بخصوص نمایندگان محترم ما اعم از شورا و مجلس و بنیاد مسکن و امداد و غیره هم در این نقاط گردشی بکنند تا حساب کار بیشتر دستشان آمده و یادشان بیفتد که چرا و برای چه مردم آنها را انتخاب کردند..!

حاشیه شمالی روی خط گسل خطرناک تبریز
پاسداران

حاشیه نشینان شمالی تبریز

اگر ندیدید حتما ببینید
[http://www.aparat.com/v/dCAGp]


" تصاویری از حاشیه گردی در مناطقی از ایده لو و ارم "

اصطلاح «حاشیه نشین» که گاهی با نام هایی مانند «زاغه نشین»، «آلونک نشین»، «حلبی آبادنشین»، «گودنشین» و «کپرنشین» هم شناخته می شود، برای نخستین بار توسط رابرت پارک؛ جامعه شناس آمریکایی به کار برده شد. او در مقاله «مهاجرت بشر و انسان حاشیه نشین»، درباره افراد حاشیه نشین چنین نظری دارد: «حاشیه نشینان کسانی هستند که از لحاظ فرهنگی انسانی دورگه بوده و در زندگی فرهنگی دو جمعیت متمایز قرار گرفته و زندگی می کنند و با هر دو گروه نیز شریک هستند. این افراد مایل نیستند از گذشته خود بگویند و هنوز همه ابعاد جامعه میزبان خود را نیز نپذیرفته اند.»
به بیان دیگر حاشیه نشین به کسی گفته می شود که در شهر سکونت دارد ولی به هر دلیلی نتوانسته جذب نظام اقتصادی - اجتماعی شهر شود تا از امکانات و خدمات آن استفاده کند و در واقع حق توسعه این شهروندان - از حقوقی که سازمان ملل به عنوان حقوق بشر در سال 1986 تصویب کرده است - برآورده نشده و در نتیجه به حاشیه رانده و در محلات فقیرنشینی که در حاشیه شهرهای در حال توسعه، ایجاد شده، ساکن شده اند.

واقعا اگر زلزله رخ دهد پشتیبانی و تخلیه این مردم چگونه میسر خواهد بود؟!
ایده لو

بافت فرسوده تبریز

حاشیه نشینی همزاد مهاجرت
ظهور و پیدایش حاشیه نشینی که آن را از فرزندان انقلاب صنعتی اروپا می دانند، هم در جهان و هم در ایران را از پیامدهای مهاجرت روستاییان به شهرهای در حال توسعه می دانند؛ با این همه، تمام جمعیت حاشیه نشین را هم مهاجران روستایی تشکیل نمی دهند؛ بخشی از آنها افرادی هستند که از ساکنان همیشگی شهر بوده و به علت فقر اقتصادی در واحدهای مسکونی غیراستاندارد زندگی می کنند.
طبق آمارهای موجود، از هفت میلیارد جمعیت کره زمین، یک میلیارد آن حاشیه نشین هستند که این جمعیت 50 درصد جمعیت شهری کشورهای در حال توسعه را تشکیل می دهند. در بعضی از این شهرها این نسبت تا 80 درصد افزایش می یابد. لازم به توجه است که با توسعه شهری و افزایش جمعیت شهرهای مسلط و بزرگ جهان سوم، مناطق آلونک نشین و حاشیه نشین نیز به سرعت گسترش می یابد.

پارکی در ایده لو
 نیاز اساسی مردم این مناطق به فضای سبز و فضاهای تفریحی و ورزشی

پارک ایده لو
اسم پارک هم یادم نیست کلا بنده خودم به بازسازی و refresh نیاز دارم!
فضای سبز مناطق حاشیه تبریز
مزار سید میرعلی آقا سیلابی
مزار میرعلی آقا سیلابی

حاشیه نشینان ایرانی
حاشیه نشینی در ایران از سال 1340 و پس از پایان اصلاحات ارضی و بر هم خوردن نظام زراعتی ایجاد شد؛ به این ترتیب بود که سیلی از مهاجران روستایی که تکه زمینی گیرشان نیامده بود جهت زندگی بهتر به سوی شهرهای بزرگ سرازیر شدند.

این جمعیت به طور عمده در حاشیه استان تهران، کرج، تبریز، مشهد، اردبیل، سنندج، همدان و زاهدان زندگی می کنند. البته در حاشیه شهرهای دیگری از کشور نیز حاشیه نشینان وجود دارند ولی حضور این افراد در اطراف این چند شهر پررنگ تر و قابل توجه تر است.

اقدامات و تدابیری شده ولی هنوز کافی نیست. البته بنده از تصاویر بسیار فاجعه بار این مناطق نزدم چون قبلا اشاره و عکسهایی زده بودیم
ارم تبریز
اسم مناطق خوب وارد نیستم فکر کنم اینجا شهرک جنت (ارم) است
شهرک جنت تبریز
فضاهای ورزشی و تفریحی مورد نیاز اهالی

ساماندهی بافت فرسوده تبریز

حاشیه نشینی در تبریز

تبریز به دلیل جای دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از 600 شرکت قطعه ساز در آن، یکی از مهمترین شهرهای مهاجرپذیر ایران محسوب می شود که نتیجه آن بروز حاشیه نشینی است.

چندی پیش شهرداری تبریز اعلام کرد از جمعیت 1.5 میلیون نفری این شهر، حدود 450 هزار نفر حاشیه نشین زندگی می کنند. در واقع یک سوم جمعیت تبریز نیز مانند مشهد محل اسکان حاشیه نشینان است. به این منظور نیز، چندی پیش شهرداری تبریز پروژه 220 واحدی را برای اسکان 1500 نفر از حاشیه نشینان تبریز آغاز کرد.

آیا حتی این ساختمانها هم در برابر زلزله احتمالی مقاوم خواهند بود؟!
شهرک ارم تبریز

منطقه 6 تبریز

اسکان حاشیه نشینان

این پروژه که با اعتبار 150 میلیارد ریال به صورت پایلوت در منطقه ارم اجرا می شود شامل 10 بلوک 22 واحدی در مرحله نخست است. البته با توجه به آمار بالای حاشیه نشینی در این شهر، به نظر می رسد پروژه مذکور کوچک و پاسخگوی عظیم حاشیه نشینان در تبریز نیست.
البته در این زمینه نیز محبوب عبدالله پور معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در این زمینه از همکاری نکردن دستگاه های اجرایی با شهرداری تبریز در رفع معضل حاشیه نشینی انتقاد و اظهار کرده بود که از همه دستگاه های عمرانی از قبیل استانداری، فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی در خصوص کمک به برطرف کردن حاشیه نشینی انتظار همکاری می رود.


باید به شهرداری منطقه 1 و منطقه 6 تبریز توجه و نظارت ویژه ای شود چون بخش اصلی حاشیه نشینها در این مناطق هستند.
ببینید چقدر فضاهای فرسوده و غیر استاندارد و حزن آوری دارد!
منطقه شش شهرداری تبریز

منطقه یک شهرداری تبریز

بعضی از انسانها هم تک بعدی هستند که یا فقط نیمه خالی را میبینند و یا فقط نیمه پر که این برای ما و آینده شهرمان خوب نیست. پس تبریز را با همه آنچه که دارد (زشتی و زیبایی) ببینیم و اصلاح کنیم.

شهر ما لیوانی نیمه پر و خالی از هر دو صورت فقر و ثروت را دارد، لیوانی که میشود آنرا با نگاه و اندیشه و عملکرد درست پُر از آب گوارا برای همه مردم آن ساخت تا حاشیه در حاشیه نشود.
کودکان فقیر تبریز

کادیلاک

لینک پست همشهری سلام
لینک پست بچه پولدار تبریز
لینک پست سبد کالا
لینک پست سه چالش عمده تبریزمرتبط با : تبریز * انتقاد،پیشنهاد لینک
برچسب ها : شهرداری منطقه یک تبریز-وضعیت حاشیه نشینی تبریز-بافت حاشیه تبریز-ملازینال تبریز-ایده لو تبریز-ارم تبریز-فاصله طبقاتی شهر-
نویسنده : تبریز قارتال
تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394
زمان : 12:12 ب.ظ
:: شهروند لینک آذربایجانی 73 (عکاسی از آذربایجان غربی و اردبیل و زنجان )
:: زیبایی قبله و طوفان داغ جمهوری آذربایجان
:: مرثیه برای فضای سبز تبریز
:: شاعر روشنفکر میرزا علی‌اکبر طاهرزاده - صابر
:: مسافری از فرانسه
:: چطور تبریز بدون گدا شد
:: ساختمان های تاریخی تبریز ؛ از خاک خوردن تا خاک شدن
:: Ben king in Tabriz
:: Flinflins and Tintin in Tabriz
:: درباره تبریز و آذربایجان و اخبار About and News
:: هویت و اصالت و فرهنگ و هنر زیبای آذربایجانی ها
:: باغشمال تبریز
:: بهار طبیعت آذربایجان شرقی
:: زخم نمکی بر پیکره دریاچه همیشه اورمیه
:: سیزده بدر و تبریزگردی مسافران نوروزی 97
:: سوغاتی های خوردنی تبریز و آذربایجان شرقی
:: ایل بایرامیز موبارک ، نوروز سال 1397
:: جاهای ندیدنی تبریز در آستانه نوروز !
:: کاروانسراهای یام مرند و خواجه نظر جلفا در آذربایجان شرقی
:: آب، آتش، باد، خاک ؛ چهارشنبه های رنگی آذربایجان
:: روستاهای زینجناب و خلجان در بخش تبریز
:: دکتر جواد هیئت
:: دهستان اسپیران تبریز
:: شهروند لینک آذربایجانی 72 (عکاس کمال شبخیز)
:: دوربین تبریز لینک 77 ( شهرگردی تبریز در سال 96 )
:: نادرشاه و ایل ترک افشاریه ایران
:: شهروند لینک آذربایجانی 71 (عکاس فرشید فرج الهی)
:: نگاهی بر تبریز پایتخت فرش دستبافت جهان
:: کمبود پارکینگ در کلانشهر تبریز
:: دریاچه اورمیه از مرگ تا زنده شدن دوباره
( تعداد کل صفحات: 6 )

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ